Real v lize podruhé remizoval, úvodní dva domácí zápasy nevyhrál naposledy v roce 1995

16:38
Fotbalisté Realu Madrid ve třetím kole španělské ligy již podruhé ztratili body, když překvapivě remizovali doma s nováčkem Levante 1:1. Na kontě mají pět bodů za výhru a dvě remízy, stejně jako jejich dnešní soupeř, který na stadionu Santiaga Bernabéua bodoval po více než deseti letech.

Vyhlášeným hezounkem je španělský kapitán Sergio Ramos. foto: Reuters

Trenér Realu Zinedine Zidane udělal několik změn v sestavě i vzhledem ke středečnímu utkání Ligy mistrů proti APOEL Nikósie. První ligové minuty v dresu úřadujícího mistra si připsala posila z kádru městského rivala Atlética Theo Hernández.

Ve 12. minutě zaskočili hosté favorita dlouhým vhazováním do vápna, v němž se po zaváhání obrany „Bílého baletu“ prosadil Ivi López. Oba týmy následně musely řešit nepříjemnost, kvůli zranění nejprve odešel hostující Iván López a posléze i útočník Realu Benzema, který může týmu kvůli zranění zadního stehenního svalu pravé nohy chybět až tři týdny.

Domácí ale stihli ještě do poločasu vyrovnat, když se z dorážky do odkryté branky prosadil Vázquez. Real skóroval v posledních 71 soutěžních zápasech. Po změně stran však i přes tlak nedokázal dokonat obrat, zápas navíc dohrával v oslabení po Marcelově vyloučení. Madridský velkoklub nevyhrál úvodní dva domácí duely v sezoně poprvé od roku 1995.

„Nemůžeme být s výkonem spokojeni. Ztratili jsme čtyři body, musíme najít nějaké řešení, protože jsme nehráli dobře. Úvody zápasů jsou velmi důležité a dnes jsme jej prováhali. Musíme skórovat jako první, ale povedlo se to jim a to mi vadí nejvíc,“ uvedl Zidane.

Atlético v zápase s minimem gólových příležitostí remizovalo ve Valencii 0:0. Pomoci ke kýžené brance mu nemohl vykartovaný francouzský kanonýr Griezmann. Madridský klub alespoň prodloužil venkovní neporazitelnost na 14 ligových utkání.