Ronaldo zlomil další rekord. Real si poradil s Gijónem

22:29
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid půjdou do sledovaného El Clásika proti Barceloně se čtyřbodovým náskokem. Oba rivalové v dnešním programu španělské ligy zvítězili. Real doma porazil Gijón 3:1 i díky gólu Cristiana Ronaldo, který 41. ligovým zásahem v sezoně překonal svůj vlastní střelecký rekord z minulého ročníku. V tabulce střelců ho však zanedlouho dorovnal Lionel Messi, jenž dvěma góly rozhodl o výhře obhájce titulu 2:1 na půdě Levante.

Cristiano Ronaldo foto: Reuters

Svěřenci trenéra Josého Mourinha nezačali na madridském stadionu Santiaga Bernábeua dobře. Po půlhodině zahrál v pokutovém území rukou obránce Sergio Ramos a penaltu proměnil Miguel de las Cuevas. Hráči Gijónu se však z vedení radovali jen sedm minut, než po Ramosově dlouhém centru vyrovnal zblízka hlavou Argentinec Gonzalo Higuaín.

Výsledky 34. kola

Real Madrid - Gijón 3:1 (37. Higuaín, 74. Cristiano Ronaldo, 82. Benzema - 30. De las Cuevas z pen.), Levante - FC Barcelona 1:2 (23. Barkero z pen. - 64. a 72. z pen. Messi).

Hosté odolávali náporu "Bílého baletu" až do 74. minuty, než se další hlavičkou prosadila portugalská hvězda Cristiano Ronaldo. Pět minut nato byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Roberto Canella a početní výhodu zužitkoval v 82. minutě křížnou ranou střídající Francouz Karim Benzema.

Také Barcelona prohrávala brankou z penalty za ruku bránícího hráče. Prohřešek Sergia Busquetse potrestal ve 23. minutě záložník Levante José Barkero. Hosté se v dalším průběhu prvního poločasu trápili, ale po přestávce se vzepjali k velkému náporu. V 64. minutě Messi nejprve vyrovnal tvrdou střelou k tyči a za osm minut hvězdný Argentinec precizně proměnil pokutový kop po sporném zákroku na Isaaka Cuenku.

Katalánský velkoklub tak na hřišti valencijského mužstva dosáhl jedenáctého ligového vítězství za sebou a zvládl generálku na úvodní středeční semifinále Ligy mistrů proti Chelsea.