Real rozstřílel Marseille, AC Milán prohrál doma s Curychem

22:37
PRAHA - Také středeční zápasy 2. kola základních skupin Ligy mistrů přinesly několik zajímavých výsledků. Nad všemi ční především zápas slavného AC Milán, který na domácí půdě překvapivě podlehl švýcarskému FC Curych 0:1. Překvapení naopak nepřipustil Real Madrid, který díky skvělé desitiminutovce po hodině hry přejel 3:0 Marseille.

Radost hráčů Realu Madrid. foto: ČTK

SKUPINA A a B - 2. KOLO

Bayern Mnichov - Juventus Turín 0:0
Rozhodčí: Webb (Angl.).

Girondins Bordeaux - Maccabi Haifa 1:0 (0:0)
Branka: 83. Ciani. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). ČK: 88. Kajal (Haifa).

1. Bayern Mnichov 2 1 1 0 3:0 4
2. Girondins Bordeaux 2 1 1 0 2:1 4
3. Juventus Turín 2 0 2 0 1:1 2
4. Maccabi Haifa 2 0 0 2 0:4 0

CSKA Moskva - Besiktas Istanbul 2:1 (1:0)
Branky: 7. Dzagojev, 61. Krasič - 90.+2 Dag.
Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). Diváci: 18. 100.

Manchester United - VfL Wolfsburg 2:1 (0:0)
Branky: 59. Giggs, 78. Carrick - 56. Džeko.
Rozhodčí: Kassai (Maď.).

1. Manchester United 2 2 0 0 3:1 6
2. Wolfsburg 2 1 0 1 4:3 3
3. CSKA Moskva 2 1 0 1 3:4 3
4. Besiktas Istanbul 2 0 0 2 1:3 0

Ve skupině A na sebe narazili v přímém souboji dva největší soupeři Bayern a Juventus a i přes mírnou převahu bavorského klubu se nakonec rozešli smírně 0:0. Za hosty nastoupil český obránce Zdeněk Grygera.

Ve skupině B zvítězily oba domácí týmy shodně 2:1 - CSKA si i s Tomášem Necidem poradilo s Besiktasem Istanbul (v sestavě s Tomášem Sivokem) a Manchester United porazil VfL Wolfsburg. První gól sice vstřelil hostující Džeko, o tři minuty později ale srovnal svým 150. přesným zásahem za United Ryan Giggs a o výhře domácích rozhodl dvanáct minut před koncem Carrick.

SKUPINA C a D - 2. KOLO

AC Milán - FC Curych 0:1 (0:1)
Branka: 10. Tihinen. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

Real Madrid - Olympique Marseille 3:0 (0:0)
Branky: 58. a 64. Ronaldo, 61. Kaká z pen.
Rozhodčí: Hansson (Švéd.). ČK: 60. Diawara (Marseille).

1. Real Madrid 2 2 0 0 8:2 6
2. AC Milán 2 1 0 1 2:2 3
3. FC Curych 2 1 0 1 3:5 3
4. Olympique Marseille 2 0 0 2 1:5 0

APOEL Nikósie - FC Chelsea 0:1 (0:1)
Branka: 18. Anelka. Rozhodčí: Layec (Fr.).

FC Porto - Atlético Madrid 2:0 (0:0)
Branky: 75. Falcao, 82. Rolando. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

1. FC Chelsea 2 2 0 0 2:0 6
2. FC Porto 2 1 0 1 2:1 3
3. APOEL Nikósie 2 0 1 1 0:1 1
4. Atlético Madrid 2 0 1 1 0:2 1

Prvotřídní senzace se urodila ve skupině C, kde druhý nejúspěšnější tým Ligy mistrů AC Milán doma podlehl švýcarskému mistrovi FC Curych 0:1. Hosté šli do vedení již v 10. minutě a ochromení domácí se již z překvapivého úderu nedokázali vzpamatovat. Ve druhém utkání skupiny přejel Real Madrid 3:0 Marseille.

V trápení pokračuje také Ujfalušiho Atlético Madrid. Jeden z černých koní soutěže před dvěma týdny jen remizoval s Nikósií 0:0 a nyní prohrál na půdě FC Porta 0:2. Madridský tým tak nezáří nejen ve španělské lize, ale také na mezinárodní scéně. Ve druhém duelu porazila Chelsea i s Petrem Čechem v brance 1:0 snaživého nováčka z Nikósie zásluhou trefy Anelky z 18. minuty zápasu.