Real zaváhal. Barcelona stáhla jeho náskok

23:43
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid nedokázali na domácím hřišti porazit Valencii a po remíze 0:0 se jejich náskok v čele španělské ligy před druhou Barcelonou ztenčil na čtyři body. V domácí soutěži vyšli gólově naprázdno poprvé od 21. září, kdy se také bez branek rozešli se Santanderem.

Real Madrid (Ronaldo) foto: Reuters

V prvním půli na stadionu San Bernabéu diváky o branky připravily tyče. V 8. minutě zaduněla branková konstrukce po dělovce Cristiana Ronalda, v 25. minutě stejnou mincí odpověděl za soupeře hlavičkou z dorážky Ricardo Costa.

32. kolo

Betis Sevilla - Villarreal 3:1 (35. Santa Cruz, 38. Castro, 59. Etxebarria - 90.+3 Rubén z pen.), Levante - Atlético Madrid 2:0 (1. Valdo, 10. Koné), Mallorca - Granada 0:0, Bilbao - FC Sevilla 1:0 (47. Llorente), Real Madrid - Valencie 0:0.

Valencie proti "Bílému baletu" bodovala poprvé od vítězství 3:0 v květnu 2009, od té doby pětkrát prohrála. Po přestávce přestála největší šanci v 79. minutě, kdy dvakrát střílel Karim Benzema, ale ani jednou brankáře Vicenteho Guaitu nepřekonal. Infarktové chvíle zažívali hosté i v nastavení, ovšem remízu uhájili. Vinou třetí remízy Realu z posledních pěti ligových zápasů je znovu otevřený boj o ligový titul. Barcelona místo nedávných deseti ztrácí na druhé příčce jen čtyři body, slavné "El Clásico" čeká španělskou ligu už za čtrnáct dní.

Valencie unikla o bod městskému rivalovi z Levante, které odpoledne díky vydařenému úvodu utkání zdolalo Atlético Madrid 2:0. Překvapení sezony se dostalo na čtvrté místo tabulky před Málagu, kterou ale čeká pondělní dohrávka se Santanderem.

Levante poslal na domácím stadionu do vedení v první minutě hlavičkou Valdo, už v desáté minutě pak uzavřel skóre Arouna Koné svým dvanáctým gólem v sezoně. Na obě branky nacentroval záložník José Barkero. Atlético vybojovalo ve čtvrtek postup do semifinále Evropské ligy, v domácí soutěži je ale vinou dnešní porážky mimo pohárové příčky.