Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Real porazil ve finále Grémio a jako první obhájil vítězství na MS klubů

20:15
abú zabí - Fotbalisté Realu Madrid jako první tým v historii obhájili vítězství na mistrovství světa klubů. „Bílý balet“ ve finále 14. ročníku turnaje kontinentálních šampionů ve Spojených arabských emirátech porazil brazilské Grémio 1:0.

Cristiano Ronaldo s trofejí pro vítěze Mistrovství světa klubů. foto: Reuters

Španělský favorit měl v Abú Zabí drtivou převahu, ale proměnil jedinou z mnoha šancí. V 53. minutě rozhodl hvězdný Portugalec Cristiano Ronaldo z přímého kopu.

Svěřenci Zinédina Zidana rok 2017 zakončili ziskem páté trofeje a navázali na letošní triumfy ve španělské nejvyšší soutěži, Lize mistrů, domácím Superpoháru a evropském Superpoháru UEFA.

Skóre finále otevřel až v úvodu druhého poločasu Ronaldo, který propálil zeď Grémia a zamířil přesně k tyči.

Pětinásobný držitel Zlatého míče se o chvíli později radoval podruhé, ale gól tentokrát neplatil kvůli ofsajdu Karima Benzemy.

Real dominoval a mohl zvýšit, úřadujícího vítěze Poháru osvoboditelů však několikrát podržel Marcelo Grohe. Brankář Grémia vytáhl střelu Luky Modriče na tyč a zastavil další pokusy Ronalda a střídajícího Garetha Balea.

Madridský celek ovládl MS klubů celkově potřetí, čímž vyrovnal dosavadní rekord Barcelony. S úhlavním rivalem se Real utká příští týden v rámci španělské ligy.

V souboji o třetí místo na turnaji mexická Pachuca porazila domácího zástupce Al Džazíru jasně 4:1.