Real otočil zápas s oslabeným Bayernem, u všeho důležitého byl Ronaldo

22:41aktualizováno  23:09
MNICHOV/PRAHA - Cristiano Ronaldo, hvězda Realu Madrid, dvěma góly obrátil výsledek čtvrtfinálového zápasu Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov. Ten dohrával duel v oslabení a prohrál 1:2. Jediná branka rozhodla druhé čtvrtfinále mezi Atlétikem Madrid a Leicesterem, hosty položila chybně odpískaná penalta.

Cristiano Ronaldo slaví svůj gól do sítě Bayernu. foto: Reuters

Do konce prvního poločasu zbývalo v mnichovské Allianz Areně několik desítek vteřin, když rozhodčí Nicola Rizzoli z Itálie odpískal domácím penaltu. Poradil mu jeho asistent za bránou. „Ruka Carvajala,“ zaznělo možná ve sluchátku, kterým se sudí při hře dorozumívají.

Jenže Carvajal rukou nehrál. Ribéryho střelu zablokoval ramenem podle pravidel.

Míč si vzal sebevědomý Arturo Vidal, který už předtím prudkou hlavičkou otevřel skóre. Jenže z jedenácti metrů selhal. Vypálil razantně a nepřesně. Míč přeletěl břevno.

Byl to zlomový moment utkání. Před poločasem mohli domácí odskočit soupeři na rozdíl dvou branek, nestalo se.

Real Madrid právě vstřelil Bayernu druhou branku.

Real Madrid, obhájce vítězství v soutěži, v prvním poločase nezářil. Jen Benzema vystrašil Neuera hlavičkou, která se otřela o břevno. Jinak útočil spíš Bayern. I bez zraněného superstřelce Lewandowského.

Jeho úlohu překvapivě převzal Vidal. Po pětadvaceti minutách trefil míč hlavou pod břevno, chvíli nato - také hlavou - Navasovu bránu netrefil. Pak ji minul ještě jednou, z mnohem větší šance. Z penalty.

To Real při odchodu do kabiny povzbudilo. Po návratu už začali hosté dominovat. Rychle srovnali, když Ronaldo poslal do sítě Carvajalův centr z pravé strany.

A na bránu domácího mužstva dál vytrvale bušili. Hlavičku Garetha Balea i další střelu Ronalda však vyrazil brankář Manuel Neuer. Tou dobou už se domácí bránili v oslabení, protože stoper Javi Martínez musel půlhodiny před koncem po dvou žlutých kartách ze hřiště.

Čtvrtfinále Ligy mistrů - úvodní zápasy:

Atlético Madrid - Leicester City 1:0 (1:0)

Branka: 28. Griezmann z pen. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Huth, Benalouane, Albrighton. Diváci: 51 423.

Bayern Mnichov - Real Madrid 1:2 (1:0)

Branka: 35. Vidal - 47. a 77. Ronaldo. Rozhodčí: Rizzoli - Di Fiore, Meli (všichni It.). ŽK: Alonso, Martínez, Vidal - Kroos, Carvajal. ČK: 61. Martínez. Diváci: 70 000.

Real Madrid druhý poločas naprosto ovládl. Bayernu dovolil jedinou střelu na bránu, zatímco sám vypálil přímo na Neuera devětkrát. Svou převahu potvrdil patnáct minut před koncem. Střídající Asensio poslal do šestnáctky přesný centr Ronaldovi, který vstřelil druhý gól v zápase a dohromady stý v soutěžích UEFA.

V nastaveném čase se ze třetí trefy Realu ještě radoval obránce Sergio Ramos, ale jen chvíli. Oslavy mu zhatil ofsajd. Přesto má úřadující šampion Ligy mistrů před odvetou dobrou výchozí pozici. V úterním domácím utkání bude hájit vítězství 2:1 ze hřiště soupeře.

Ve hře o postup mezi nejlepší čtyři stále reálně zůstává také Leicester. V Madridu proti Atlétiku sice Angličané přímo neohrozili bránu soupeře, ale sami ze hry neinkasovali.

Jen z pokutového kopu, který sudí Eriksson odpískal chybně. Albrighton sice Griezmanna fauloval, ale vně pokutového území. Sám faulovaný, Francouz Griezmann, pak z jedenácti metrů nezaváhal. Brankáře Kaspera Schmeichela, který lapil dvě penalty v osmifinále se Sevillou, poslal na opačnou stranu.

Leicester prohrál na stadionu Vicenta Calderóna 0:1. Jednogólové manko si přivezl na domácí stadion i v minulém kole ze Sevilly, zopakuje nečekaný postup?

Ve středu se hrálo ještě jedno utkání. V odloženém čtvrtfinále kvůli úternímu útoku na autobus Dortmundu nastoupila Borussia proti Monaku. V domácím prostředí prohrála 2:3.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...