Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Real otočil duel v Mallorce a upevnil si vedení

22:17
MALLORCA - Fotbalisté Realu Madrid otočili v závěrečných osmnácti minutách utkání na Mallorce a po vítězství 2:1 vedou španělskou ligu o osm bodů před Barcelonou. Obhájce titulu může opět stáhnout náskok svého rivala, pokud v neděli uspěje s Betisem Sevilla.

Resl Madrid. foto: Reuters

19 kolo:

FC Sevilla - Espaňol Barcelona 0:0, Granada - Vallecano 1:2 (87. Fran Rico - 26. Michu, 53. Piti), Zaragoza - Getafe 1:1 (39. Lanzaro - 79. vlastní Paredes), Mallorca - Real Madrid 1:2 (39. Hemed - 72. Higuaín, 85. Callejón).

Domácím se povedlo na stadionu Iberostar vyhrát první poločas. Šest minut před pauzou se ze standardní situace prosadil izraelský útočník Tomer Hemed Jeho krajan v brance Mallorky Dudu Awat držel naděje svého mužstva až do 72. minuty, než ho po perfektní Özilově přihrávce prostřelil střídající útočník Gonzalo Higuaín.

Hráči Realu pokračovali v náporu, ale nejlepší střelec soutěže Cristiano Ronaldo napálil z dálky břevno a Ramosův gól nebyl uznán kvůli ofsajdu.

Svěřenci trenéra Josého Mourinha se pět minut před koncem přece jen dočkali sedmé soutěžní výhry v řadě. Gólman Awat sice výborně vychytal Higuaínův i Benzemův pokus, ale proti tvrdé dorážce Josého Callejóna neměl šanci.