Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Real nezaváhal, porazil Getafe 3:2 a nadále stíhá Barcelonu

23:55
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid vyhráli v 17. kole španělské ligy na půdě Getafe 3:2 a nadále drží dvoubodový odstup od lídra tabulky Barcelony. Dvěma góly se na výhře podílel Cristiano Ronaldo, který se s devatenácti zásahy osamostatnil na čele tabulky střelců.

Fotbalisté Realu Madrid slaví gól Cristiana Ronalda do sítě Getafe foto: ČTK

Barcelona v neděli vyhrála nad Levante, a tak si Real nemohl dovolit zaváhat. Znovu se však mohl spolehnout na Ronalda. Hvězdný Portugalec již v 11. minutě proměnil pokutový kop za faul na Di Maríu, který chvíli na to přihrál do vyložené šance Mesutu Özilovi a ten zvýšil již na 2:0.

Getafe vrátil do hry Daniel Parejo, který je odchovancem Realu, a tak se proti svému bývalému týmu chtěl vytáhnout. A povedlo se mu to skvěle. Na hranici vápna se uvolnil přes tři obránce a snížil. Ovšem po změně stran udělalo Getafe chybu v rozehrávce, k míči se dostal Ronaldo a definitivně rozhodl. Na výhře Realu již nic nezměnilo ani vyloučení Arbeloy a následné snížení Albína.
Cristiano Ronaldo slaví gól do sítě Getafe

Trenéra Realu José Mourinha mohl kromě tří bodů těšit i fakt, že poprvé v sezoně mohl do hry nasadit Brazilce Kaká, který se vrací po operaci kolena. V dalších zápasech měla velký důvod k radosti o záchranu bojující Zaragoza. Tým českého obránce Jiřího Jarošíka, který i dnes odehrál celý zápas, doma porazil Real Sociedad San Sebastina 2:1 brankou Braulia v poslední minutě. Zaragoza se tak dostala ze dna tabulky, kam spadl Gijón.

Naopak Tomáš Ujfaluši s Atlétikem Madrid doma uhrál jen bezbrankovou remízu se Santanderem. Domácí neporazitelnost v této sezoně uhájil Villarreal, který porazil Almeríi 2:0. Posunul se tak na třetí místo tabulky před Valencii.

Výsledky 17. kola španělské ligy

Atlético Madrid - Santander 0:0, Mallorca - Alicante 3:0 (38. Nsue, 41. Casadesus, 51. Pereira), Villarreal - Almería 2:0 (22. Catalá, 58. Valero), Zaragoza - San Sebastian 2:1 (10. Sinama-Pongolle, 90. Braulio - 33. Prieto), Getafe - Real Madrid 2:3 (29. Parejo, 85. Albín - 11. z pen. a 57. C. Ronaldo, 19. Özil).

1. FC Barcelona 17 15 1 1 53:10 46
2. Real Madrid 17 14 2 1 42:14 44
3. Villarreal 17 11 3 3 32:14 36
4. Valencie 17 9 4 4 26:20 31
5. Espaňol Barcelona 17 9 1 7 19:24 28
6. Atlético Madrid 17 8 3 6 27:19 27
7. Getafe 17 8 2 7 28:25 26
8. Bilbao 17 8 1 8 26:29 25