Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Real nakročil do finále Ligy mistrů. V Mnichově udolal Bayern 2:1

22:49
MNICHOV - Cristiano Ronaldo se poprvé v letošním ročníku Ligy mistrů neprosadil, ale i tak Real Madrid v úvodním semifinále nestrádal. Na Bayernu Mnichov sice prohrával, ale do půle vyrovnal Marcelo a krátce po přestávce otočil skóre střídající Asensio.

Marcelo slaví branku Realu Madrid foto: ČTK

Rýsuje se finále Real Madrid - Liverpool. Anglický klub ve středu porazil doma AS Řím 5:2 a příští týden v odvetě mu neublíží ani porážka o dvě branky.

Real Madrid, vítěz posledních dvou ročníků, může doma prohrát 0:1 a stejně postoupí. Dál ho pošle i jakákoli remíza.

Liverpool smetl AS. Kanonádu načal dvěma góly exřímský kanonýr Salah

Ve středu večer v Mnichově se zrodil stejný výsledek jako před rokem ve čtvrtfinále. I tenkrát Bayern odehrál skvělý poločas, ale po půli ho dvakrát pokořil Ronaldo.

I ve středu večer měl Bayern výborný nástup. Po chybě Carvajala už po dvaceti vteřinách Lewandowski v gólové pozici hledal Müllera, ale ten potřeboval přesnější přihrávku.

Domácí zlobili rychlým přechodem do protiútoku, měli kvalitní mezihru, nebezpečné standardky. Zdobil je důraz, rychlost, agresivita i šikovnost. Byli lepším týmem.

Real byl dlouhé minuty mimo hru, chybělo mu zaujetí i přínos opor, chyboval v obraně. Vypadalo to, že si jeho hráči mysleli, že to nějak uhrají.

Nakonec je však výsledek mnohem lepší než hra. V nastavení prvního poločasu k Marcelovi doskákal míč na hranici vápna a brazilský obránce ho z voleje trefil náramně k tyči.

Skóre 1:1 po půli neodpovídalo průběhu. Jenže Bayern z několika slibných možností dal jen jeden gól.

Ve 28. minutě Kimmich vyvezl míč od vlastního pokutového území, přenechal ho Rodriguézovi a běžel dál dopředu, zatímco hráči Realu zůstali stát.

Dostal perfektní přihrávku a sólo z poloviny hřiště zakončil z úhlu překvapivou střelou na bližší tyč. Brankář Keylor Navas totiž udělal úkrok do středu, čekal centr na Lewandowského. Chyba.

Další šance však nevyužil Ribéry či Hummels a Real trestal díky Marcelovi. Domácí to vykolejilo a dvanáct minut po přestávce inkasovali podruhé. Rafinha zkazil ve středu pole přihrávku, Vazquéz s Asensiem pak přečíslení dva na jednoho vyřešili ukázkově.

Bayern dostával ránu za ránou. Už během první půle se zranili Robben a Boateng. Neudržel nadějný stav a nedokázal pokračovat v solidní hře. I když měl pár příležitostí, především Ribéry, pak i Lewandowski, od druhé branky byl lepší Real.

Ronaldo přece jen míč do sítě dostal parádní střelou levačkou, ale při zpracování pasu od Benzemy si pomohl rukou a sudí to viděl. Skončila tak jeho rekordní střelecká série v Lize mistrů - trefil se v každém z předchozích deseti zápasů. V jedenáctém už ne.

Úvodní semifinálové utkání Ligy mistrů

Bayern Mnichov - Real Madrid 1:2 (1:1)

Branky: 28. Kimmich - 44. Marcelo, 57. Asensio. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: Ribéry, Thiago - Casemiro. Diváci: 70 000.

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng (34. Süle), Hummels, Rafinha - Javi - Robben (8. Thiago), Müller, James Rodríguez (75. Tolisso), Ribéry - Lewandowski. Trenér: Heynckes.

Real: Navas - Carvajal (67. Benzema), Ramos, Varane, Marcelo - Modrič, Casemiro (83. Kovačič), Kroos - Lucas Vázquez, Ronaldo, Isco (46. Asensio). Trenér: Zidane.