Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Real i Barcelona musely své zápasy otáčet

22:37aktualizováno  24. února 0:05
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid na poslední chvíli otočili duel 25. kola španělské ligy na hřišti posledního Deportiva La Coruňa a zvítězili 2:1. Nepříznivé skóre otáčela i Barcelona, která zdolala stejným výsledkem Sevillu a na čele tabulky si udržela šestnáctibodový náskok na třetí Real. Druhé Atlético Madrid ztrácí na Katalánce o bod méně a má zápas k dobru.

Ronaldo se spoluhráči z Realu slaví gól foto: Reuters

Trenér José Mourinho, jehož tým čeká v úterý odveta semifinále domácího poháru s Barcelonou a další týden odveta osmifinále Ligy mistrů s Manchesterem United, nechal na stadionu Riazor odpočívat největší hvězdy.

Na lavičce "Bílého baletu" seděli autoři 33 ligových branek, zatímco celý kádr Deportiva jich dosud v lize nastřílel jen 28.

Risk s náhradníky ale nevycházel: ve 35. minutě zaváhal brankář Diego López a umožnil Rikimu z úhlu skórovat. Mourinho tak na posledních 33 minut musel poslat na hřiště Cristiana Ronalda, Mesuta Özila a Samiho Khediru. O vyrovnávací branku se postaral obvyklý náhradník Kaká v 73. minutě, po spolupráci s Ronaldem pak dvě minuty před koncem otočil skóre Gonzalo Higuaín.

Barcelona si proti Seville vypracovala obvyklou převahu v držení míče, podobně jako ve středečním úvodním osmifinále Ligy mistrů s AC Milán (0:2) se ale nedostávala do výraznějších šancí. Gól tak přišel na druhé straně, když se ve 43. minutě trefil stoper Botía.

Už sedm minut po změně stran ale zužitkoval přihrávku Daniela Alvese David Villa a vyrovnal. Po hodině hry si pak vyměnil Lionel Messi míč s Cristianem Tellem a trefil se již v 15. ligovém duelu v řadě. Naposledy vyšel nejlepší kanonýr soutěže střelecky naprázdno 3. listopadu proti Celtě Vigo.