Real Madrid zničil Schalke, Chelsea v Turecku remizovala

Petr Čech

22:44
Ten výsledek do osmifinále Ligy mistrů ani nepatří. Real Madrid v úvodním utkání dal šest gólů na hřišti Schalke. Německého soupeře potupil, znemožnil a zesměšnil 6:1. Odveta za tři týdny v Madridu bude formalitou. To v Istanbulu to bylo drama až do konce, Chelsea ve druhém středečním utkání proti místnímu Galatasaray neudržela vedení a remizovala 1:1.

Radost fotbalistů Realu Madrid. foto: Reuters

Ani Chelsea nepozvedla povadlý prapor anglického klubového fotbalu. Manchester City před týdnem prohrál doma s Barcelonou 0:2, Arsenal s Bayernem Mnichov rovněž 0:2 a stejnou porážku utrpěl i Manchester United v Pireu. "Anglická liga není nejlepší soutěží na světě, i když si to mnozí namlouvají. Je to jen nejlepší obchodní značka," řekl poté Roy Keane, někdejší dlouholetý kapitán United.

Chelsea jeho slova rozhodně nevyvrátila. Ač měla proti sobě papírově nejslabšího protivníka ve srovnání se svými rivaly z domácí soutěže, rozhodně nezářila a nepotvrdila pozici lídra Premier League. A děkuje bravurnímu zákroku Petra Čecha, že v Turecku neprohrála. Čtvrt hodiny před koncem český gólman vytáhl dělovku brazilského mladíka Tellese.

Bylo to za stavu 1:1 a domácí soupeři zle zatápěli. Přitom Chelsea zápas dobře začala. V 9. minutě Torres dokončil krásnou akci levého obránce Azpilicuety, který přesprintoval přes půl hřiště, narazil si se Schürlem a předložil spoluhráči před odkrytou bránu.

Drogba se neprosadil a střídal

V úvodu druhé půle mohl Torres zápas definitivně zlomit, ale neproměnil slibnou šanci a domácí po zásahu svého brankáře ožili. Inan trefil tyč a krátce poté Chedjou hlavou po centru překonal Čecha, který na malém vápně trochu zaváhal. Nakročil, pak se zastavil... Další příležitosti ve svém 99. utkání v Lize mistrů už zlikvidoval.

Proti svému bývalému klubu se neprosadil Drogba, jehož start proti Chelsea vzbuzoval emoce už od prosincového losu. V Chelsea je legendou, během osmi let za ni nastřílel 157 gólů, získal tři tituly a na jaře 2012 byl strůjcem triumfu v Lize mistrů. "Pokud bych Chelsea nemiloval, nevydržel bych tam tak dlouho," říkal. Deset minut před koncem za bouřlivého aplausu střídal.

Galatasaray Istanbul - Chelsea 1:1 (0:1)

Branky: 65. Chedjou - 9. Torres. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Inan - Terry, Schürrle, Ramires, Čech. Diváci: 49.194.

Galatasaray: Muslera - Eboué, Chedjou, Balta (46. Kaya), Alex Telles - Felipe Melo, Inan - Hajrovič (31. Kurtulus), Sneijder - B. Yilmaz, Drogba (80. Bulut). Trenér: Mancini.

Chelsea: Čech - Ivanovič, Terry, Cahill, Azpilicueta - Ramires, Lampard - Hazard (90.+1 Oscar), Willian, Schürrle (66. Mikel) - Torres (68. Eto'o). Trenér: Mourinho.

Real na Schalke dal brzy gól po parádní akci. Bale prokličkoval mezi třemi protivníky, Ronaldo patičkou uvolnil Benzemu a ten z 12 metrů překonal Fährmanna. Schalke mohlo z vzápětí srovnat, ale Casillas, který je ve španělské lize náhradníkem, se blýskl proti Draxlerovi. Ani když ve 21. minutě po individuální akci zvýšil Bale, na debakl to nevypadalo.

Schalke se snažilo, ale po pauze totálně zkolabovalo. Benzema, Bale a dvakrát Ronaldo zvýšili až na 6:0. Až pak ostudu "zmírnil" Huntelaar.

Schalke 04 - Real Madrid 1:6 (0:2)

Branky: 90+1 Huntelaar - 13. a 57. Benzema, 21. a 69. Bale, 52. a 89. Ronaldo. Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Cann (všichni Angl.). ŽK: Höwedes, Huntelaar - Di María. Diváci: 54.442.

Schalke: Fährmann - Höwedes, Matip, Felipe Santana, Kolašinac (76. Fuchs) - Boateng (60. Goretzka), Neustädter - Farfán (72. Obasi), Meyer, Draxler - Huntelaar. Trenér: Keller.

Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modrič, Alonso (73. Illarramendi), Di María (68. Isco) - Bale (80. Jesé), Benzema, Ronaldo. Trenér: Ancelotti.