Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Real Madrid zdolal Málagu a přiblížil se lídrům, kteří ztratili body

19:00
MADRID - Fotbalisté Barcelony i Atlética Madrid přišli v 9. kole španělské ligy o stoprocentní bilanci. Vedoucí Barca uhrála jen bezbrankovou remízu na hřišti Osasuny Pamplona, přesto se osamostatnila v čele tabulky, protože druhé Atlético dokonce prohrálo 0:1 v Barceloně s Espaňolem.

Fotbalista Realu Madrid Isco (vlevo) a Sergio Sánchez z Málagy foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 9. kolo

Real Madrid - Málaga 2:0 (46. Di María, 90.+1 Ronaldo z pen.)

Valencie - San Sebastian 1:2 (90.+4 Pabon - 41. Griezmann, 59. Pardo)

Pamplona - FC Barcelona 0:0

Espaňol Barcelona - Atlético Madrid 1:0 (54. vlastní Courtois)

Zaváhání obou lídrů využil Real Madrid a po výhře 2:0 nad Málagou ztrácí na třetím místě dva body na městského rivala a tři na barcelonské obhájce titulu. Příští sobotu se ve vzájemném duelu v Barceloně může "Bílý balet" na velkého rivala dotáhnout. U prvního zakolísání Barcelony byl po sedmiměsíční pauze zaviněné zraněním kolena i obránce Carles Puyol, jen na lavičce náhradníků začal zápas Lionel Messi. Barca nedokázala poprvé po 64 zápasech vstřelit v domácí ligové soutěži gól. Nepomohl jí ani Messiho příchod na hřiště v 68. minutě. Nejlepší fotbalista světa nastoupil po jednozápasové pauze zaviněné zraněním stehenního svalu.

Zápas Espaňolu s Atléticem rozhodla 54. minuta, kdy skončil míč v síti hostů po centru z levé strany. Gól byl označen jako vlastní a připsán brankáři Thibautu Courtoiseovi. Real poslal do vedení první ligovou brankou v sezoně Argentinec Ángel Di María. Nejdražší hráč světa Gareth Bale se dostal na hřiště čtvrt hodiny před koncem a velkou měrou se podílel na zvýšení. Po Wellingtonově faulu na velšského reprezentanta se kopala penalta, kterou v první minutě nastavení proměnil Cristiano Ronaldo a stvrdil výhru svou osmou trefou v sezoně. Málaga prohrála podruhé za sebou.