Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Barcelona i Real nastřílely ve španělské lize pět gólů

20:38aktualizováno  7. dubna 10:19
MADRID - Pětigólové kanonády předvedly v 30. kole španělské fotbalové ligy oba nejlepší týmy soutěže. Barcelona i zraněného Lionela Messiho deklasovala 5:0 Mallorku především díky hattricku Ceska Fabregase. Fotbalisté Realu Madrid sice s Levante jako první inkasovali, ale nakonec zvítězili jasně 5:1. Na vedoucí Barcelonu dál ztrácejí 13 bodů. Dvěma góly se na vysoké výhře podílel střídající Mesut Özil.

Real Madrid. Cristiano Ronaldo. foto: ČTK

Hrdinou večera na Nou Campu se stal Éric Abidal, který se na hřišti objevil téměř rok po transplantaci jater. Francouzský obránce se do hry dostal v 70. minutě a dočkal se mohutných ovací publika.

Barcelona se v utkání s předposlední Mallorkou musela obejít bez Messiho, který si v úterním utkání Ligy mistrů proti PSG zranil stehenní sval.

Argentinského kanonýra zastoupili Alexis Sánchez a Fabregas. Ten ve 20. minutě po narážečce se Sánchezem otevřel skóre, za dvě minuty pak sám chilský útočník poslal vyražený míč pod břevno. Stejná dvojice se v rozmezí dalších dvou minut prosadila znovu a Barcelona vedla již 4:0. Počtvrté v sezoně tak "Barca" vstřelila v prvním poločase čtyři branky.

30. kolo

San Sebastian - Málaga 4:2 (21. Vela, 24. De La Bella, 30. Griezmann, 51. Martínez - 43. Morales, 70. Santa Cruz), Real Madrid - Levante 5:1 (87. a 90. Özil, 36. Higuaín, 39. Kaká z pen., 84. Ronaldo - 31. Michel), La Coruňa - Zaragoza 3:2 (11. Gama, 40. Marchena, 56. vlastní Minero - 16. Postiga, 35. Montaňés), FC Barcelona - Mallorca 5:0 (20., 37. a 46. Fábregas, 22. a 39. Sánchez).

Po přestávce Fábregas přidal třetí gól a zkompletoval svůj první ligový hattrick. Mallorca klesla na poslední místo.

Trenér Realu José Mourinho nechal v generálce na úterní odvetu Ligy mistrů proti Galatasarayi na lavičce od začátku zápasu Cristiana Ronalda a jeho tým po půlhodině prohrával. Na Michelův zásah však za pět minut odpověděl Gonzalo Higuaín. Levante bylo až do sobotního zápasu posledním ligovým týmem, proti kterému argentinský útočník neskóroval. Za další tři minuty se zahrávání pokutového kopu ujal Kaká a svou druhou brankou v patnácti zápasech, do kterých v tomto ligovém ročníku zasáhl, poslal "Bílý balet" do vedení.

Domácí zpečetili výhru až v posledních šesti minutách. Nejprve po Higuaínově přihrávce skóroval Ronaldo, který zaznamenal 29. ligovou trefu. Dvěma zásahy pak uzavřel skóre na konečných 5:1 Özil.

Deportivo La Coruňa v záchranářském duelu zdolalo Zaragozu 3:2. Domácí, kteří v dosavadním průběhu soutěže šestnáctkrát prohráli, dosáhli na třetí vítězství v řadě. V posledních třech kolech jsou tak paradoxně nejlepším týmem soutěže, když jako jediní naplno bodovali.

La Coruňu poslal do vedení v 11. minutě Portugalec Bruno Gama, o pět minut později však jeho krajan na druhé straně Helder Postiga vyrovnal z pokutového kopu. Hosté šli pak zásluhou Paco Montaňése do vedení, Deportivo však ještě do přestávky stačilo reagovat přesnou přízemní střelou z hranice malého vápna v podání Carlose Marcheny.

Ke třem bodům pomohl La Coruni po přestávce hostující obránce Abraham Minero, který si nejprve vstřelil vlastní branku a deset minut před koncem zápasu byl po druhé žluté kartě vyloučen. Domácí tým se tak odlepil ode dna tabulky a na 18. místě ztrácí na svého dnešního soupeře jediný bod.