Ronaldo vystřílel rekord a Real dál vládne

22:33
MADRID - Fotbalisté Realu po dvou remízách 1:1 ve španělské lize zabrali a deklasovali San Sebastian na svém hřišti 5:1.

Ronaldo (vpravo) oslavuje branku se spoluhráči foto: Reuters

Dvakrát se prosadil také Cristiano Ronaldo, který překonal rekord Ference Puskáse v nejrychleji nastřílené stovce gólů v soutěži. Madridský celek dál vede o šest bodů před mistrovskou Barcelonou, která vyhrála i v oslabení na Mallorce 2:0.

Sedmadvacetiletý Portugalec Ronaldo se během dnešního 92. zápasu ve španělské lize dočkal 100. a 101. zásahu. Maďarská hvězda šedesátých let Puskás potřeboval ke stovce branek 105 startů.

30. kolo španělské ligy

Mallorca - FC Barcelona 0:2 (25. Messi, 79. Piqué), Real Madrid - San Sebastian 5:1 (32. a 56. Cristiano Ronaldo, 40. a 49. Benzema, 6. Higuaín - 41. Xabi Prieto)

Vedle nejdražšího hráče světa, který v tabulce střelců dotáhl s pětatřiceti trefami Lionela Messiho z Barcelony, se na stadionu Santiaga Bernabéua prosadil dvakrát Karim Benzema a jednou Gonzalo Higuaín. Hráčům "Bílého Baletu" tak zřejmě příliš nevadilo, že na jejich lavičce chyběl trenér José Mourinho, jenž dostal trest za protesty v minulém utkání s Villarrealem.

Messi se znovu trefil

Svěřenci barcelonského kouče Pepa Guardioly zvítězili v devátém soutěžním utkání za sebou a zvládli generálku na úvodní středeční čtvrtfinále Ligy mistrů s AC Milán.

Katalánský celek poslal do vedení ve 25. minutě z trestného kopu Argentinec Messi, který se v týdnu stal historicky nejlepším střelcem klubu. Čtyřiadvacetiletý útočník si v tomto ročníku připsal 35. ligový a celkově 55. gól ve všech soutěžích, což naposledy dokázal v elitní evropské soutěži před deseti lety Mario Jardel za Sporting Lisabon.

Favoritovi se však nepovedl nástup do druhé půle a jedenáct minut po přestávce byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník Thiago. Hosté se však i v početním oslabení dokázali prosadit, když v 79. minutě dorazil Messiho střelu do branky stoper Gerard Piqué.