Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Real porazil podruhé v týdnu Barcelonu. Tentokrát slavil v lize

18:21aktualizováno  22:32
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid porazili v 26. kole španělské ligy Barcelonu 2:1 a podruhé během tohoto týdne vyhráli slavné "El Clásico". V tabulce však na svého soupeře ztrácejí na třetím místě 13 bodů. Trenér Realu José Mourinho před úterní odvetou osmifinále Ligy mistrů na hřišti Manchesteru United šetřil kanonýra Cristiana Ronalda, ale hned v šesté minutě připravil gól jeden z náhradníků Álvaro Morata.

Smutný fotbalista Barcelony Lionel Messi foto: Reuters

Dvacetiletý útočník odcentroval přes Daniela Alvese a na vzdálenější tyči míč snadno poslal do branky Karim Benzema. V 18. minutě vyrovnal Lionel Messi, který dostal od Alvese nahrávku za obranu a brankáře Diega Lópeze překvapil střelou k bližší tyči. Argentinský útočník se v El Clásiku trefil již poosmnácté a vyrovnal rekord Alfreda Di Stéfana. Rekordní je i Messiho šňůra 16 ligových duelů, v kterých se alespoň jednou trefil.

Ronaldo se dostal na hřiště v 57. minutě, utkání však rozhodl stoper Sergio Ramos. Ten se dostal nejvýš po rohovém kopu Luky Modriče a nechytatelnou hlavičkou rozhodl. Ronaldo pak nastřelil ze standardní situace spojnici tyče a břevna. Hosté v závěru po pádu obránce Adriana v pokutovém území reklamovali penaltu, rozhodčí Miguel Ángel Pérez Lasa ji ovšem nenařídil.

Po závěrečném hvizdu naopak za důrazné protesty vyloučil brankáře a kapitána Barcelony Víctora Valdése. Real porazil Barcelonu i v úterním semifinále Španělského poháru, kde ho poslala do finálového derby s Atlétikem Madrid výhra 3:1. Celkově s Katalánci neprohrál již popáté za sebou.