Real Madrid otočil zápas proti Betisu, na vedoucí Barcelonu však ztrácí 17 bodů

23:14
Fotbalisté Realu Madrid porazili v divokém duelu 24. kola španělské ligy Betis Sevilla na jeho hřišti 5:3. Na vedoucí Barcelonu ze čtvrtého místa opět ztrácejí 17 bodů. "Bílý balet" se po nepovedeném období znovu dostává do formy, z posledních pěti zápasů vybojoval 13 bodů.

Hráči Realu Madrid oslavují branku Marca Asensia foto: ČTK/APČTK

Městský rival Atlético zvítězilo ve čtvrtém ligovém utkání po sobě bez inkasované branky. S Bilbaem, které se muselo obejít bez vykartovaného střelce Aritze Adurize, si poradilo 2:0. Druhý tým tabulky udržel domácí neporazitelnost a za katalánským velkoklubem zaostává o sedm bodů.

Real vstoupil do utkání v Seville s Betisem dobře a po 11 minutách vedl. Ronaldovu střelu brankář Adán vyrazil pouze k Asensiovi a dvaadvacetiletý španělský reprezentant se v lize trefil poprvé od 5. listopadu.

Domácí ale následně přidali a výsledkem byl obrat. Mandi a Morón zpočátku ještě mířili vedle a Joaqínův přímý kop zneškodnil Navas, v 33. minutě už ale Mandi hlavou kostarického gólmana překonal. O čtyři minuty později sice Navas zasáhl proti Firpově střele, míč si však nešťastně do vlastní brány srazil stoper Nacho.

Marco Asensio oslavuje jeden ze svých dvou zásahů do sítě Betisu Sevilla
Casemiro v souboji s Marcem Bartrou, který se do Španělska vrátil z Borussie...

Ve druhé půli Real dominoval

Real ale po změně stran v první čtvrthodině také dokázal otočit skóre. Nejprve nacentroval od rohového praporku Vázquez a hlavou se nemýlil kapitán Ramos, vzápětí po Carvajalově průniku po pravé straně podruhé v zápase skóroval Asensio. Zasloužil se o jubilejní 6000. gól „Bílého baletu“ v La Lize.

V 65. minutě dal čtvrtou ránu domácím Ronaldo, který po Casemirově přihrávce nasměroval střelu mezi dva obránce a vstřelil 12. ligový gól v sezoně. V závěru ještě snížil střídající León, na druhé straně ale stihl zareagovat taktéž nováček na hřišti Benzema. Radost z plného bodového zisku Realu zkazilo jen zranění levého beka Marcela z prvního poločasu. Příčinou byl zadní stehenní sval.

Atlético bylo zejména v druhém poločase utkání s Bilbaem dominantní a tlak využilo ke dvěma brankám. V 67. minutě otevřel skóre po Griezmannově přihrávce střelou k vzdálenější tyči Gameiro. Francouzský reprezentant pak deset minut před koncem zaznamenal také asistenci, po které pojistil výhru domácích Costa. Bilbao čeká na tříbodový zisk už šest zápasů.