Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Real jen remizoval s Villarrealem. Nepřekonal tak rekord Barcelony

7:32
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize nevyužili šanci překonat rekord rivalů z Barcelony. „Bílý balet“ v pátém kole doma jen remizoval 1:1 s Villarrealem a ukončil sérii 16 výher. Real má v čele tabulky náskok dvou bodů před Sevillou a tří před Barcelonou, která ve šlágru na Nou Campu hrála rovněž 1:1 s Atléticem Madrid.

Real Madrid proti Villarrealu foto: Reuters

Realu se nepovedl první poločas. V jeho závěru Triguerosovu střelu zablokoval rukou Ramos a nařízenou penaltu proměnil Bruno. Kapitán madridského týmu své zaváhání napravil v 48. minutě a hlavou po rohu vyrovnal. Obrat se však favoritovi nepodařil, prosadit se nedokázali ani hvězdní útočníci Ronaldo s Balem.

Dědeček chtěl vidět své fotbalové hrdiny. Zemřel 45 minut po jejich návštěvě

Barcelonu poslal do vedení v 41. minutě Rakitič hlavou po Iniestově centru. Po hodině hry se však Correa prodral domácí obranou a přesnou střelou vyrovnal.

Krátce předtím Katalánci přišli o kanonýra Messiho a záložníka Busquetse, kteří museli odstoupit kvůli zraněním. Svěřenci Luise Enriqueho si v závěru vypracovali několik šancí, ale nezvládli koncovku a doma podruhé za sebou v lize ztratili body.