Real i Schalke míří do semifinále Ligy mistrů

22:52aktualizováno  22:58
PRAHA - Fotbalisté Realu Madrid a Schalke vykročili svižným krokem do semifinále Ligy mistrů, ale každý jiný způsobem. Real měl díky rychlému gólu i vyloučení Crouche z Tottenhamu cestu pořádně vyklizenou, a po vysoké výhře 4:0 je blízko postupu. Totéž může oslavovat Schalke, které sice na milánském San Siru s Interem dvakrát prohrávalo, ale výsledek otočilo na 5:2. Kanonýr Schalke Raúl González vstřelil 70. gól v soutěži, v evropských pohárech nastřílel dokonce už 72 branek.

Real Madrid - Tottenham Hotspur (Marcelo a Adebayor). foto: Reuters

Obhájce trofeje Inter měl přitom úvod, v jaký nemohl doufat ani ve snu. Militovu ránu hned v první minutě sice brankář Neuer ještě stačil vyrazit, jenže takřka z poloviny hřiště vrátil Stankovič volejem míč do sítě.

Italové nevyužili šoku soupeře k dalšímu tlaku a případně druhé brance, místo toho se hosté dočkali v 17. minutě vyrovnání poté, co Matip poslal do sítě míč vyražený gólmanem Césarem.

Milánský klub stačil ještě před poločasem strhnout vedení na svou stranu. Ve 34. minutě přiťukl Cambiasso do středu šestnáctky míč nekrytému Militovi a ten hlavou upravil na 2:1. Po šesti minutách bylo po opakované ráně Edua znovu vyrovnáno.

Inter Milán - Schalke 04 (radost Schalke).

Domácí v průběhu poločasu přišli o autora prvního gólu, Stankovič musel kvůli zranění ve 24. minutě střídat. Ještě po pauze měl Inter dvě obrovské šance znovu utkání dostat pod kontrolu, ovšem Milito a Eto'o promarnili své pokusy a hosté využívající každou možnost k přečíslení dvakrát v krátkém časovém úseku udeřili: v 53. minutě zaznamenal kanonýr Raúl 70. branku v Lize mistrů, o čtyři minuty později si vstřelil Ranocchia vlastní gól, který potvrdil chabou defenzivu, s níž se Inter prezentoval už o víkendu při prohře 0:3 v derby s AC Milán.

Víkendový duel si zopakoval se vším všudy i Chivu, jenž byl podruhé v rozmezí čtyř dnů vyloučen. A to ještě mohli být domácí rádi, že černou desetiminutovku nezakončil pátým gólem Jurado, jenž nastřelil tyč. Smutný večer domácích nakonec přece jen vyvrcholil další trefou Schalke, kterou si připsal znovu Edu a v Německu už mohou s předstihem slavit postup, zatímco obhájce trofeje se už pomalu se soutěží loučí.

Real Madrid - Tottenham Hotspur (Crouch vidí červenou kartu).

Real také dokázal využít hned první šanci, kterou si vytvořil po rohu. Na něj vyskočil nejvýše Adebayor, který využil znalost hry anglického soupeře a hlavou dostal míč do branky. Tottenham se sice snažil otevřenou hrou znovu vrátit do utkání, jenže tvrdou ránu zasadil svému týmu útočník Crouch, který stačil do 15. minuty obdržet dvě žluté karty a hosté od té chvíli hráli v oslabení a bez naděje na zvrat.

Španělský klub měl trvalou převahu, před poločasem se dožadoval opakovaně penalty za údajnou ruku a faul, ale sudí hru nechal pokaždé pokračovat.

Real Madrid - Tottenham Hotspur (radost Realu).

Náskok pro odvetu přinesla Realu druhá hlavičková trefa Adebayora a bývalý útočník Arsenalu tak zaznamenal desátý gól ve svém třináctém utkání v kariéře proti Tottenhamu. Třetí brankou naděje londýnských "Kohoutů" definitivně potopil Di María a konečnou podobu výsledku dal Cristiano Ronaldo.

Úvodní čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Tottenham 4:0 (1:0)
Branky: 5. a 57. Adebayor, 72. Di María, 87. Ronaldo. Rozhodčí: Brych - Schiffner, Borsch (všichni Něm.). ČK: 15. Crouch (Tottenham). Diváci: 80.000.

Inter Milán - Schalke 2:5 (2:2)
Branky: 1. Stankovič, 34. Milito - 40. a 75. Edu, 17. Matip, 53. Raúl, 57. Ranocchia vlastní. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Kirkup (všichni Angl.). ČK: 62. Chivu (Inter). Diváci: 74.000.