Real i díky dvěma Ronaldovým penaltám vyhrál 4:1 šlágr ve Valencii

18:30
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve španělské lize na hřišti třetí Valencie 4:1, na dnešního soupeře ztrácejí dva body a mají zápas k dobru.

Cristianovi Ronaldovi už to zase střílí. foto: ČTK/AP

Bosák: Ztráta Ligy mistrů? Komerční televize ji mají i v dalších zemí. Bohužel

Hvězdný portugalský útočník Cristiano Ronaldo vstřelil v prvním poločase dvě branky z pokutových kopů a načal druhou stovku proměněných penalt za kluby a reprezentaci.

První pokutový kop Ronaldo proměnil v 16. minutě, poté co ho ve vápně fauloval Montoya.

Na druhé straně musel Navas zasáhnout proti Kondogbiově ráně. Sedm minut před přestávkou Montoya zavinil další penaltu, když vrazil do Benzemy, a Ronaldo se znovu nemýlil.

Valencie se ale nevzdala a vytvořila si několik příležitostí, z nichž tu v 59. minutě proměnil hlavou po Parejově rohovém kopu Mina.

Cristiano Ronaldo se svým pátým Zlatým míčem.
Zklamaná hvězda Realu Madrid Cristiano Ronaldo.

Vyrovnat mohl posléze právě Parejo, Navas ale jeho střelu z hranice šestnáctky vyrazil nohou. V závěru definitivně rozhodli o výhře „Bílého baletu“ Marcelo a Kroos. Real ve Valencii zvítězil poprvé od prosince 2013.

V záchranářském souboji ztratila La Coruňa dvoubrankové vedení a remizovala s Levante 2:2.

Ani jednomu z týmů se nedaří: Deportivo z posledních šesti duelů získalo dva body, Levante čeká na výhru dokonce už devět zápasů.