Real dvakrát prohrával s Valladolidem, díky Özilovi ale vyhrál

22:16
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize dvakrát prohrávali na hřišti nováčka z Valladolidu, utkání ale nakonec vyhráli 3:2. V tabulce se přiblížili první Barceloně a druhému Atlétiku Madrid, oba rivaly však duely 15. kola čekají až v neděli.

Real - Valladolid (Özil) foto: Reuters

Sobotní výsledky

San Sebastian - Getafe 1:1 (90.+1 Carlos Martínez - 86. Lafita), Málaga - Granada 4:0 (26. Joaquín, 33. Saviola, 75. Camacho, 85. Santa Cruz), Valladolid - Real Madrid 2:3 (7. a 22. Manucho - 45. a 72. Özil, 12. Benzema).

Valladolid přivítal na svém stadionu Real po dvou letech strávených ve druhé lize a obhájce titulu brzy zaskočil. V sedmé minutě se po rohovém kopu dostal v pokutovém území k míči Manucho a otevřel skóre. Za pět minut sice srovnal Benzema, ale ve 22. minutě poslal po dalším rohu Manucho pro změnu hlavičkou outsidera znovu do vedení.

O obrat skóre ve prospěch favorita se postaral německý záložník Özil. Ten nejprve v poslední minutě prvního poločasu srovnal po parádní kombinaci s Benzemou, v 72. minutě pak přesným přímým kopem překlopil definitivně skóre na stranu Realu.

Na čtvrté místo se dostala Málaga, která zdolala Granadu 4:0. Osmifinalista Ligy mistrů tak částečně napravil poslední vystoupení z domácí soutěže, z předchozích pěti utkání totiž Málaga třikrát prohrála a jen jednou naplno bodovala.