Real deklasoval Pamplonu, Barcelona remizovala v Bilbau

14:32aktualizováno  22:34
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid rozstříleli ve španělské lize Pamplonu i díky hattricku Cristiana Ronadla 7:1 a využili zaváhání Barcelony, která až zásluhou branky Lionela Messiho z nastaveného času zachránila v Bilbau remízu 2:2. Svěřenci trenéra Josého Mourinha mají v čele tabulky před obhájcem titulu tříbodový náskok.

Cristiano Ronaldo. foto: Reuters

Madridské mužstvo potvrdilo současnou formu a zvítězilo v desátém soutěžním utkání za sebou s celkovým skóre 38:4. Real se dostal na stadionu Santiaga Bernabéua do vedení Ronaldovým gólem z 23. minuty, za osm minut poprvé a naposledy odpověděl Ibrahima Baldé.

Domácí zásluhou stopera Pepeho a útočníka Gonzala Higuaína přidali ještě před přestávkou dvě branky. Tři asistence si připsal křídelní hráč Ángel di María, jenž však kvůli zranění nedohrál.

V druhém poločase se dominance "Bílého baletu" ještě zvýraznila. Ronaldo během čtyři minut dovršil hattrick a navázal na dva středeční zásahy proti Lyonu v Lize mistrů.

Výsledky 12. kola

Real Madrid - Pamplona 7:1 (23., 54. z pen. a 58. Cristiano Ronaldo, 63. a 81. Benzema, 34. Pepe, 40. Higuaín - 31. Baldé), Granada - Santander 0:0, Zaragoza - Gijón 2:2 (28. vlastní Botía, 90.+3 Postiga - 31. a 44. Barral), Espaňol Barcelona - Villarreal 0:0, Vallecano - San Sebastian 4:0 (49. a 62. Michu, 12. Piti z pen, 72. Trashorras), Bilbao - FC Barcelona 2:2 (20. Herrera, 80. vlastní Piqué - 24. Fábregas, 90.+1 Messi).

Šestadvacetiletý Portugalec se jednou prosadil z pokutového kopu, jemuž předcházelo vyloučení hostujícího Eneka Satrusteguiho. Debakl oslabené Pamplony, která v září v Barceloně prohrála dokonce 0:8, pak dokonal dvěma góly střídající útočník Karim Benzema.

Barcelona nenavázala na poslední dvě vysoké výhry nad Mallorkou a Plzní v Lize mistrů a v Baskicku se za intenzivního deště trápila.

Bilbao se dostalo do vedení ve dvacáté minutě. Dvaadvacetiletý Ander Herrera technickou ranou poprvé prostřelil Victora Valdése, který inkasoval poprvé od 21. září a jeho rekordní série se zastavila na 896 minutách.

Domácí se však radovali z vedení jen čtyři minuty, než po Abidalově centru vyrovnal razantní hlavičkou záložník Cesc Fábregas.

V druhém poločase se stav podmáčeného trávníku ještě zhoršil. Deset minut před koncem vrátil Athletiku vedení vlastním gólem stoper Gerard Piqué.

Krátce po Amorebietově vyloučení ale využil početní výhodu v první minutě nastavení dorážející Messi.

Čtyřiadvacetiletý Argentinec skóroval v La Lize počtrnácté v sezoně a tabulku střelců vede o gól před Cristianem Ronaldem.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...