Rangers podlehli tučňákům, Hašek s nulou

7:44
NEW YORK - Hokejisté Pittsburghu Penguins porazili v dnešním utkání NHL New York Rangers 3:1 a definitivně skončí po základní části výš než jejich soupeř. Jezdce dostal do vedení už po třech minutách Dubinsky, kterému v přesilovce nahrál Jaromír Jágr. Ještě do konce třetiny ale Tučňáci skóre otočili.

Martin Straka (vlevo) v souboji s tučňákem Crosbym. foto: ČTK

Nejprve se trefil Marián Hossa, o sedm minut později pak rozvlnil síť za Lundqvistovými zády Jevgenij Malkin, jenž byl vyhlášen největší hvězdou utkání. Rangers se o vyrovnání pokoušeli marně, naopak v poslední minutě ještě před odvoláním brankáře inkasovali z Talbotovy hole.

Rangers vs. Penguins

Český brankář Dominik Hašek zneškodnil v nedělním utkání NHL všech 22 střel Nashvillu a zasloužil se o vítězství Detroitu 1:0 v prodloužení. Třiačtyřicetiletý gólman, jenž vynechal předchozí dva zápasy kvůli chřipce, si během své kariéry v zámořské soutěži připsal již 81. čisté konto. Jedinou branku utkání vsítil v 64. minutě Johan Franzén, který v březnu zaznamenal již šestý vítězný gól, čímž vytvořil nový klubový rekord.

Red wings vs. Predators

Český hokejista Milan Michálek pomohl dvěma asistencemi k výhře San Jose 3:1 nad Phoenixem. Útočník Sharks svou produktivitou přispěl k definitivnímu vyřazení ze hry o play-off týmu Coyotes, za něž hraje jeho bratr Zbyněk a krajané Radim Vrbata s Martinem Hanzalem. San Jose získalo 36 z 38 možných bodů v posledních 19 zápasech a zajistilo si tři utkání před koncem základní části vítězství v Pacifické divizi.

Ve výborné formě se v posledních utkáních hraje český útočník David Krejčí. Jedenadvacetiletý hokejista bodoval ve čtvrtém zápase za sebou, když brankou v oslabení pomohl Bostonu k zisku jednoho bodu za prohru v prodloužení 1:2 na ledě Buffala. Hráči Sabres, loňský vítěz základní části, si vítězstvím udrželi teoretickou naději na postup do elitní osmičky. Tři zápasy před koncem základní části ztrácejí pět bodů na osmé místo ve Východní konferenci.

Statistiky nedělních zápasů:
Pittsburgh - New York Rangers 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 11. Marián Hossa, 18. Malkin, 60. Talbot - 4. Dubinsky (Jágr). Střely na branku: 20:27. Diváci: 17.020.

Detroit - Nashville 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 64. Franzén. Dominik Hašek odchytal za Detroit celé utkání, neobdržel žádný gól z 22 střel, úspěšnost zásahů měl 100%. Střely na branku: 36:22. Diváci: 20.066.

Minnesota - Colorado 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 9. a 64. Gáborík, 5. Rolston - 22. Finger, 32. Salej. Střely na branku: 20:26. Diváci: 18.568.

Buffalo - Boston 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 11. Lydman, 61. Sekera - 3. Krejčí. Střely na branku: 30:18. Diváci: 18.690.

Chicago - Columbus 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. Toews, 29. Jason Williams, 38. Sharp (Lang), 54. Y. Perreault, rozhodující nájezd Kane - 14. A. Murray (Novotný), 19. Peca, 24. Žerděv, 44. MacKenzie (Výborný). Střely na branku: 33:35. Diváci: 20.885.

Anaheim - Dallas 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. a 35. Schneider, rozhodující nájezd Kunitz - 27. Modano, 42. Hagman. Střely na branku: 32:25. Diváci: 17.174.

San Jose - Phoenix 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 1. a 18. J. Thornton (na obě M. Michálek), 48. C. Brown - 7. Doan. Střely na branku: 32:20. Diváci: 17.496.

Vancouver - Calgary 6:2 (2:2, 3:0, 1:0)
Branky: 22. a 27. Linden, 12. Salo, 20. Näslund, 33. Pettinger, 41. Isbister - 2. Moss, 19. Lombardi. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.630.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...