11. března 2007 9:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Rangers bez Jágra neudrželi vedení

• 1Diskuse
Střet generací. Jaromír Jágr v souboji s pittsburským Sidneym Crosbym. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Střet generací. Jaromír Jágr v souboji s pittsburským Sidneym Crosbym. | foto: ČTK

NEW YORK Hokejisté New Yorku Rangers po třech výhrách za sebou prohráli v NHL na ledě Pittsburghu 2:3 v prodloužení. V utkání ztratili vedení 2:0 i kapitána Jaromíra Jágra, jenž odstoupil po druhé třetině kvůli zranění pravé nohy.

Český útočník by však měl podle vlastních slov znovu nastoupit v dnešním duelu proti Carolině.

Když Jezdce poslal do vedení v poslední minutě první třetiny český obránce Karel Rachůnek a hned v úvodu druhého dějství na rozdíl dvou branek zvýšil Matt Cullen, vše nasvědčovalo tomu, že Rangers si bez potíží dojdou pro čtvrtou výhru v řadě za sebou.

Bez Jágra v sestavě ale zápas ztratili. Pittsburghu se podařilo ve třetí třetině vynutit prodloužení, když se v rozmezí tří minut trefili Jevgenij Malkin a devatenáctiletý Sidney Crosby, který se tak stal nejmladším hráčem v historii NHL, jenž dokázal získat ve dvou sezonách po sobě sto bodů.

Dvoubrankový náskok v třetí třetině ztratili Rangers s Pittsburghem už podruhé během deseti dnů, a přišli tak o důležitý bod v boji o play off.

Konkurenti Rangers v boji o postup do play off v sobotu nezaváhali. Montreal i díky jedné asistenci Tomáše Plekance vyhrál 4:3 v St. Louis, Toronto zdolalo Ottawu 4:3 v prodloužení, když na vítězný gól Darcyho Tuckera přihrál Pavel Kubina a New York Islanders porazili Washington 5:2.

Montreal sice prohýřil v St. Louis náskok 3:0, jenže v předposlední minutě třetí třetiny přeci jenom rozhodl o výhře Canadiens Alexej Kovaljov. "Všichni jsme byli po tom vyrovnání zaskočeni, ale ještě jsme se stihli probudit a Alex nás na konci skvělým gólem zachránil," prohlásil trenér Montrealu Guy Carbonneau.

Naopak Toronto předvedlo proti Ottawě parádní obrat. V třetí třetině hráči Maple Leafs smazali dvoubrankovou ztrátu a ve 4. minutě nastavení rozhodl o jejich výhře druhým gólem v zápase Darcy Tucker.

V atmosféře stále poznamenané čtvrtečním brutálním faulem Chrise Simona na Ryana Hollwega v derby s Rangers ukořistili New York Islanders výhru nad Washingtonem. "Je to těžká situace. Chris ví, co způsobil, a je první, koho to mrzí. Stojíme za ním," uvedl Jason Blake, který pomohl k důležité výhře dvěma góly.

Patrik Eliáš byl vyhlášen první hvězdou zápasu New Jersey v Buffalu. V bitvě dvou lídrů Východní konference český kapitán přispěl jednou asistencí k výhře Ďáblů 3:2. Devils tak ztrácejí na vedoucí Buffalo už pouze jediný bod.

Nejlepším týmem celé NHL zůstává Nashville. I zásluhou Tomáše Vokouna, který v sobotu vychytal těsnou výhru nad Columbusem 2:1. Český gólman sice inkasoval už po 77 sekundách hry, ale poté za svá záda nic nepustil a nakonec si připsal 28 úspěšných zákroků. Nashville tak v této sezoně vyhrál nad Columbusem všech osm vzájemných
zápasů.

Pittsburgh - NY Rangers 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 44. Malkin, 47. Crosby, 62. Armstrong - 20. Rachůnek (Průcha), 22. Cullen. Střely na branku: 23:28. Diváci: 17.132.

Philadelphia - Boston 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky: 2. Gagne, 42. Richards, 54. Upshall, 59. Afanasenko - 8. Wideman. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.550.

Buffalo - New Jersey 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 4. Zubrus, 37. Briere - 6. Zajac, 21. Rupp (Eliáš), 40. Rafalski. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.690.

Toronto - Ottawa 4:3 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 37. a 64. Tucker (na druhou Kubina), 50. Devereaux, 56. Antropov - 15. Alfredsson, 29. Fisher, 40. Heatley. Střely na branku: 45:22. Diváci: 19.527.

Florida - Atlanta 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 26. O. Jokinen, 28. Horton, 44. Bouwmeester - 10. Marián Hossa, 56. Tkachuk. Střely na branku: 39:32. Diváci: 17.927.

St. Louis - Montreal 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Branky: 34. Weight, 48. Backes, 58. Metropoloit (Dvořák) - 2. Begin (Plekanec), 16. Lapierre, 26. Latendresse, 59. Kovaljov. Střely na branku: 28:22. Diváci: 19.421.

Nashville - Columbus 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 5. Kariya (Erat), 14. Legwand - 2. Brule. Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celý zápas, z 29 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta. Střely na branku: 33:29. Diváci: 17.113.

NY Islanders - Washington 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky: 33. a 60. J. Blake, 3. Sillinger, 13. Hilbert, 39. Bergeron - 45. Ovečkin (Novotný), 47. Brashear. Střely na branku: 29:34. Diváci: 15.764.

Calgary - Tampa Bay 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 34. Friesen, 45. Conroy - 19. Tarnasky, 47. Lecavalier, 63. Boyle. Střely na branku: 27:30. Diváci: 19.289.

Phoenix - Chicago 5:7 (3:5, 0:2, 2:0)
Branky: 14. B. Thomas, 15. Zigomanis, 20. Taffe, 47. Carcillo, 60. Tjärnqvist - 18., 37. a 40. Hamilton, 9. a 12. Sharp, 7. T. Ruutu (Havlát), 12. Holmqvist. Střely na branku: 37:31. Diváci: 17.086.