Radwaňská je první finalistkou Turnaje mistryň. Vyzve Kvitovou?

11:45
SINGAPUR - Tenistka Agnieszka Radwaňská si při sedmé účasti na Turnaji mistryň zahraje poprvé o titul. Polka se dostala do finále po výhře nad Španělkou Garbiňe Muguruzaovou 6:7, 6:3 a 7:5. Její soupeřkou v nedělním duelu může být Češka Petra Kvitová, která v druhém semifinále od 11:30 SEČ hraje s Ruskou Marií Šarapovovou.

Polská tenistka Agnieszka Radwaňská. foto: ČTK/AP

Radwaňská letos prohrála s Muguruzaovou předchozí čtyři duely, ale na Masters černou sérii ukončila. Španělka hrála ve skupině tři zápasy dvouhry i čtyřhry a místy vypadala na kurtu znaveně, přesto bojovala o naději na postup.

Šafářová zachránila kamarádku. Poprvé vyhrála a Kvitové zajistila postup

Tradičně skvěle se pohybující Polka ji nutila k mnoha úderům navíc. V prvním setu ztratila Radwaňská tie-break, i když v něm vedla 4:1, ale druhou sadu jasně opanovala.

Ve třetím setu vedla Polka 3:0 a 4:1 a Španělka vypadala, že už nemá síly na obrat, přesto srovnala na 4:4. Polka, hrající se zavázaným pravým stehenním svalem i ramenem, nakonec zápas vyhrála po dvou hodinách a 38 minutách.

„Nemám slov,“ řekla štěstím slzící Radwaňská na dvorci. „Byl to skvělý zápas od začátku do konce. Bylo to nahoru dolů, hrálo se hodně výměn, pořádně jsme si zaběhaly a jsem jen strašně moc ráda, že jsem dokázala vyhrát,“ uvedla Polka, která podobně jako Kvitová postoupila ze skupiny s bilancí jedna výhra a dvě porážky.

O finále ve čtyřhře budou hrát na závěr dne Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká, které čeká zápas proti Španělkám Muguruzaové a Carle Suárezové. Vítězky se ve finále utkají se Švýcarkou Martinou Hingisovou a Saniou Mirzaovou z Indie.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Dvouhra - semifinále: A. Radwaňská (5-Pol.) - Muguruzaová (2-Šp.) 6:7 (5:7), 6:3, 7:5.

Čtyřhra - semifinále: Hingisová, Mirzaová (1-Švýc./Indie) - Chan Hao-ching, Chan Yung-jan (3-Tchaj-wan) 6:4, 6:2.