Radovi premiéra zhořkla, Hradec vyškolil Teplice

22:22
TEPLICE - Fotbalisté Hradce Králové si drží i po dvou ligových kolech plný bodový zisk, navíc bez inkasovaného gólu. Pomohla jim k tomu výhra 3:0 v Teplicích, kterou zařídily už během prvního poločasu góly Hochmeistera a Dvořáka. Teplice sice většinu zápasu tlačily, ale do šancí se příliš nedostávaly. Hradeckou lekci z produktivity završil tři minuty před koncem třetím gólem ze čtyř střel na branku Poděbradský.

Mladá Boleslav - Hradec Králové. foto: ČTK

Hradečtí přijeli na sever Čech s velmi účinnou taktikou. Před vlastní vápno postavili několik těžko prostupných obranných hrází, ale neznamenalo to totální defenzivu. Jakmile se naskytla příležitost pozlobit domácí z brejku, vyrazilo dopředu hned několik hráčů, kteří se navíc stíhali i vracet. A brzy se dočkali i gólové odměny.

2. kolo první fotbalové ligy

FK Teplice - FC Hradec Králové 0:3 (0:2)
Branky: 16. Hochmeister, 20. Dvořák, 87. Poděbradský. Rozhodčí: Hrubeš - Chytil, Peřina. ŽK: Čajič, Ljevakovič, Vachoušek, Lukáš - Poděbradský, Štěpán. Diváci: 3962.

Teplice: Grigar - Matula, Smejkal, Lukáš, Rosa - Vondrášek (56. Lácha), Čajič (61. Kalivoda), Ljevakovič, Stožický - Mahmutovič, Vachoušek (80. Zoubele). Trenér: Rada.

Hradec Králové: Lindr - Pávek, Chleboun, Hochmeister - Fischer, Klapka, Janoušek, Poděbradský - Černý (67. Zelený), Štěpán (77. Rezek) - Dvořák (81. Fukal). Trenér: Kotal.

Po kombinaci na pravé straně přilétl v 16. minutě míč na střed k Hochmeistrovi, který sice stál dobrých dvacet metrů daleko a pálil ze stoje, ale i tak trefil horní roh teplické branky naprosto přesně. Tepličtí se sice snažili i dál tvořit hru, ale měli problémy s prolínáním obrany a zálohy, což Hradec za další čtyři minuty potrestal druhým gólem; rychlý brejk zakončil přesnou střelou z pravé strany Dvořák.

Teplice už před týdnem v Ostravě dvougólové manko dokázaly otočit ve výhru, jenže proti Hradci velké šance nepřicházely, i když si postupně vypracovaly výrazný tlak. Aspoň trochu blízko byl jen v 29. minutě Vachoušek, který po rohu nůžkami přehodil brankáře, ale na zadní tyči v pohodě odhlavičkoval Pávek.

Horko začalo být v hradeckém vápně až po pauze. V 54. minutě se uvolnil Mahmutovič a Vachoušek jeho ránu tečoval těsně mimo, za další tři minuty zase musel brankář Lindr do vzduchu pro povedený lob Ljevakoviče, který se z 35 metrů snášel přesně pod břevno. Hradečtí ale brzy zase začali vyhrávat souboje okolo svého vápna a teplický tlak opět přešel v křeč.

Domácím nepomohlo ani 13 rohových kopů, a aby jim první domácí zápas sezony ještě víc zhořkl, tři minuty před koncem vyšel Hradeckým další rychlý brejk do otevřené obrany, který přesně zakončil osamocený Poděbradský. Hradec dal tři góly ze čtyř střel na branku a nakonec mohl slavit nečekaně dobrý vstup do sezony, který přetavil v šest bodů a skóre 4:0.