Radek Faksa pomohl výhře Dallasu asistencí. Připsal si šestý bod sezóny

7:14
NEW YORK - Hokejový útočník Radek Faksa si připsal v pátečním utkání NHL asistenci u vítězné branky Dallasu, který doma porazil New Jersey 4:2. Český hráč zaznamenal šestý bod sezony (1+5), když po vhazování přistrčil puk na modrou čáru Alexi Goligoskimu, jehož střelu tečoval Colton Sceviour a zvýšil tím na 3:1.

Radek Faksa (12). foto: Reuters

Dallas prolomil sérii čtyř proher a bodově se vyrovnal v čele Centrální divize i celé Západní konference vedoucímu Chicagu. V souboji s New Jersey si domácí vypracovali klíčový náskok v prostřední části, ve které po inkasované brance odskočili soupeři z 1:1 na 3:1. Devils, kterým se ve třetí třetině zranila brankářská jednička Cory Schneider, ještě snížili, ale v poslední minutě pečetil výhru Dallasu svým stým gólem v kariéře Vernon Fiddler.

Jágr se stal třetím nejproduktivnějším hráčem v historii NHL. Dotáhl se na Howea

Washington mohl být prvním týmem, který v probíhajím ročníku dosáhne na stobodovou metu. Nejlepší tým soutěže ale podlehl na svém ledě New Yorku Rangers 2:3. Hosté v prostřední části přišli o dvougólové vedení, v čase 40:17 však rozhodl o jejich úspěchu Derek Stepan, první hvězda zápasu.

Ve zbývajícím utkání pátečního programu přehrál Columbus v domácím prostředí Edmonton 6:3. Blue Jackets dali gól z prvních dvou střel a na každé snížení soupeře odpověděli do minuty brankou. Hlavními strůjci vítězství byli autor dvou tref David Savard a Scott Hartnell s Boonem Jennerem, kteří si připsali shodně gól a asistenci.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...