PSG v úvodním osmifinále porazilo Chelsea a vykročilo za postupem

22:45
PAŘÍŽ/PRAHA - Fotbalisté Paris St. Germain porazili v úvodním osmifinále Ligy mistrů na svém hřišti Chelsea 2:1. O jejich výhře rozhodl v 79. minutě uruguajský útočník Edinson Cavani. Podobně zvládla domácí duel i Benfica Lisabon, která gólem Jonase v 91. minutě porazila Petrohrad.

Edinson Cavani se raduje z vítězného gólu Paris Saint Germain foto: ČTK/AP

Londýnský celek utrpěl ve dvanáctém duelu po příchodu kouče Guuse Hiddinka první porážku.

Chelsea nastoupila v repríze loňského osmifinále, v němž neuspěla, bez stopera Terryho, úvodní tlak domácích ale přežila a sama měla první gólovou šanci.

Ve 23. minutě po centru hlavičkoval sám před brankou Costa a Pařížany zachránil gólman Trapp, který míč vytáhl na břevno.

Francouzský šampion držel většinu času míč a v 39. minutě otevřel skóre. Po nedovoleném zákroku Mikela zahrával přímý kop Ibrahimovic a s přispěním teče faulujícího hráče ve zdi otevřel skóre.

Domácí kanonýr, který v loňské odvetě na hřišti Chelsea dostal po půlhodině červenou kartu, jako první hráč v historii Ligy mistrů skóroval v deseti kalendářních letech po sobě.

Těsně před přestávkou Mikel chybu u prvního gólu napravil. Ibrahimovic se nechal při bránění rohu přeskočit Costou, balon se dostal k nigerijskému záložníkovi „Blues“ a ten zblízka prostřelil Trappa. Paris St. Germain inkasoval první domácí gól v této sezoně Ligy mistrů.

Ve 49. minutě mohla Chelsea, která je v anglické lize až dvanáctá, otočit skóre. Po Willianově akci šel sám na branku Costa, ale Trapp vyběhl a jeho střelu vyrazil. Na opačné straně protáhl Courtoise Di María a hostující gólman si poté poradil i s Ibrahimovicovou střelou.

Domácí stupňovali tlak, ale neprosadili se Lucas, Matuidi ani Di María. Chelsea hrozila z brejků a k zakončení se málem dostal Oscar. Vítězný gól ale dali domácí.

Střídající Cavani si čtyři minuty po příchodu na trávník naběhl na kolmici vzduchem od Di Maríi a z úhlu prostřelil Courtoise.

Dal první branku v této sezoně Ligy mistrů. Zvýšit mohl Ibrahimovic, ale sám před gólmanem neuspěl a na druhé straně Pedro pálil jen do boční sítě.