PSG bez Neymara o desíti padl, Lyon proti lídrovi rozhodl v nastavení

23:07
Lyon - Gólem ve čtvrté minutě nastavení rozhodli fotbalisté Lyonu v 22. kole francouzské ligy o vítězství 2:1 nad vedoucím Paris St. Germain. Zásluhou pozdní trefy Memphise Depaye se posunuli na druhé místo tabulky a na PSG, které se muselo obejít bez zraněného Brazilce Neymara, ztrácejí osm bodů.

Hráči Lyonu slaví gól proti PSG foto: Reuters

Už ve druhé minutě se dostal do vedení domácí Olympique, když Fekir svůj přímý kop nasměroval rovnou do branky. Čtyřiadvacetiletý útočník v této sezoně už třikrát využil tuto standardní situaci. PSG inkasoval nejrychlejší gól od května 2007, tehdy o výhře Nice rozhodl už v první minutě Marama Vahirua.

Další nepříjemný okamžik pro hosty přišel v 36. minutě, když musel kvůli zranění opustit hřiště mladý produktivní útočník Kylian Mbappé. Přesto Pařížané dokázali ještě před pauzou vyrovnat, když se po spolupráci dvou beků prosadil parádní ranou z voleje Kurzawa.

Liga mistrů: Paris St Germain - Celtic (Neymar a Cavani slaví gól)
Liga mistrů: Fotbalisté PSG slaví gól proti Anderlechtu

Hostům situaci zkomplikoval v 57. minutě Alves. Za faul na Ndombélého mu chtěl rozhodčí dát žlutou kartu, po následných protestech brazilského obránce ale vytáhl rovnou červenou. Přesilovku mohl využít Díaz, proti jeho střele ale reflexivně zasáhl Areola. Ve čtvrté minutě nastavení už ale francouzský gólman nestačil na Depayovu střelu zpoza vápna. Lyon z posledních sedmi zápasů získal 19 bodů.

Monako prodloužilo sérii bez porážky na sedm zápasů a zdolalo Mety 3:1 zásluhou Jorgeho, Ghezzala a Ronyho Lopese. Za hosty, kteří před dnešním utkáním pětkrát po sobě bodovali, skóroval pouze Niane. Nice potvrdilo vzrůstající formu a porazilo 1:0 St. Etienne.