Fotbal je zpět. Teplice překvapily v dohrávce Liberec, výhru trefili Kučera se Řezníčkem

19:58aktualizováno  20:08
Teplice - Fotbalová liga v Česku se po dvou a půl měsících a koronavirové přestávce znovu rozběhla vítězstvím Teplic nad Libercem 2:0. Domácí poslal ve dvakrát odložené dohrávce 23. kola do vedení v 37. minutě Tomáš Kučera a pojistku přidal po pauze Jakub Řezníček. Liberec na jaře poprvé ztratil body a nevyužil šanci poskočit na čtvrtou příčku v tabulce. Teplice si upevnily 12. místo.

Utkání 23. kola první fotbalové ligy: FK Teplice - Slovan Liberec, 23. května 2020 v Teplicích. Hráči Teplic se radují z gólu, který dal Tomáš Kučera (vlevo vpředu). foto: ČTK

Zápasu v Teplicích se smělo zúčastnit jen 150 osob včetně hráčů i realizačních týmů a provázela ho řada hygienických a bezpečnostních opatření. Všichni kromě aktérů na trávníku například museli mít roušky.

Poslední ligový duel se odehrál 9. března, pak soutěž zastavila pandemie nemoci covid-19. Naplno se obnovená sezona znovu rozběhne na začátku příštího týdne, odkdy bude moci být na stadionech 300 lidí.

Severočeský souboj byl ještě před koronavirovou pauzou dvakrát odložen kvůli nezpůsobilému terénu, dnes byl ale trávník navzdory vytrvalému dešti v dobrém stavu.

Společný nástup týmů k utkání se tentokrát nekonal stejně jako podávání rukou. Do hlediště se z fanoušků dostali pouze tři věrní příznivci domácího celku, z nichž klub udělal netradičně podavače míčů na tribuně. Zápas neprovázelo ticho, Tepličtí totiž od úvodního hvizdu pustili z amplionů chorály.

Oba týmy se po dlouhé pauze na hřišti chvíli hledaly. Jako první zahrozily Teplice, Řezníček se probíjel do zakončení, ale jeho střelu šajtlí srazil na roh obránce.

Utkání 23. kola první fotbalové ligy: FK Teplice - Slovan Liberec, 23. května...

Liberec více držel balon a ve 22. minutě měl podobnou šanci jako domácí, Balutův pokus byl rovněž v poslední chvíli zblokovaný. Stejný hráč pak protáhl brankáře Grigara střelou z přímého kopu z úhlu a z následného rohu Kačaraba ve výhodné pozici zakončil slabě.

Ve 37. minutě udeřili Tepličtí. Trubač našel povedeným pasem šajtlí Kučeru, který se dostal před obránce a sám před gólmanem Nguyenem nezaváhal. Domácí záložník dal první ligový gól po více než dvou letech.

Krátce po pauze, kterou protáhla oprava sítě v jedné z branek, pálil nad hostující Malinský. To domácí byli úspěšnější. Kučera prodloužil v 53. minutě míč za sebe na nabíhajícího Moulise, jehož střílený centr usměrnil před Karafiátem do branky důrazný Řezníček.

Liberec pak převzal otěže a chvílemi svíral domácí před jejich vápnem, dát gól mu ale z velkého tlaku nebylo souzené. V 62. minutě Mikula zblízka na dlouhou nohu přestřelil a poté dvakrát podržel Teplice Grigar. Nejprve vychytal Kačarabu a poté Maru. Teplice se ubránily a v lize bodovaly s Libercem posedmé za sebou.