14. května 2016 15:30 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Prskavec oslavil účast v Riu zlatem na ME. Zklamaný Hradilek prohrál o setinu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jiří Prskavec o setinu vyhrál ME a oslavil postup na olympiádu do Ria. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Prskavec o setinu vyhrál ME a oslavil postup na olympiádu do Ria. | foto: Ivana Roháčková

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ Lépe už to ani dopadnout nemohlo: Jiří Prskavec má zlato, Vavřinec Hradilek stříbro. Čeští kajakáři ovládli v Liptovském Mikuláši mistrovství Evropy. A rozhodla o tom jediná setina sekundy. Navíc slaví i Kateřina Hošková stříbro v neolympijské kategorii C1 ženy.

„Bláznivý“ závod českých kajakářů měl i pořádně bláznivou tečku ve finále.

Hradilek se v něm skvělou jízdou ujal vedení. Pak prolétl tratí Prskavec, nabral sice jeden šťouch, ale v cíli na tabuli zazářilo, že je o setinu sekundy rychlejší.

Jenže vzápětí Prskavci naskočil na tabuli druhý šťouch na brance čislo 22. Stěhoval se tedy průběžně na třetí příčku a po jízdě Slovince Kauzera dokonce až na čtvrtou. Zvedl se z „medailových židlí“ za cílem a odcházel.

Rpzhodčí mu však po pozkoumání videozáznamu chvíli poté umazali domnělý šťouch na brance 22, čímž se vrátil mezi medailisty. Na jejich židle si však už sednout nešel.

„Mně je blbý někoho odtud vyhazovat,“ usmál se.

V tu chvíli platilo konečné pořadí: 1. Kauzer, 2. Hradilek, 3. Prskavec.

Oba Češi se už vyzpovídali novinářům, když náhle za Prskavcem přišli s novou zprávou: „Máš zlato.“ Kauzerovi totiž naopak rozhodčí u videa našli jeden původně nezapočítaný šťouch.

Kajakář Jiří Prskavec se stal mistrem světa.
Vodní slalomáři Vavřinec Hradilek (vlevo) a Jiří Prskavec

A tak byl český finálový triumf dokonalý.

Prskavec je potřetí v kariéře mistrem Evropy, momentálně vládne starému kontinentu i světu.

Hradilek má stříbro, které označil za „sladkohořké“. Už předtím v semifiínále totiž přišel o naději bodově předstihnout v české olympijské kvalifikaci Prskavce, který tak v této kategorii získal jediné možné místo pro Českou republiku na hrách v Riu.

Každou zemi zde může repoprezentovat pouze jeden vodní slalomář.

  • 0Diskuse