Prospal dvěma góly zavelel k obratu Rangers

10:04
NEW YORK - Český hokejový útočník Václav Prospal byl v pondělním utkání NHL jedním z hlavních strůjců vítězství New Yorku Rangers nad Bostonem, když dvěma góly přispěl k otočení skóre z 0:3 na konečných 5:3.

Český hokejista New Yorku Rangers Václav Prospal (vlevo) slaví v NHL jeden ze dvou gólů do sítě Bostonu Bruins foto: ČTK

Prospal, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, zavelel k obratu dvěma góly v druhé třetině. Nejprve v 32. minutě, pouhých 62 sekund po třetím gólu Bruins, poprvé překonal brankáře Tima Thomase, v 39. minutě pak svou osmou trefou v sezoně snížil na 2:3. Obrat dokonali Rangers v posledních čtyřech minutách třetího dějství.

V 56. minutě vyrovnal Brandon Dubinsky, o 51 sekund později vstřelil vítězný gól Michael Sauer a v poslední minutě uzavřel skóre trefou do prázdné branky při power play Bostonu Derek Stepan. "Ještě nikdy fanoušci po mém gólu takhle nejásali. Bylo to neuvěřitelné," rozplýval se po zápase střelec vítězné branky Sauer.

"Tohle vítězství nám dodá ohromnou sílu. Nedá se ani pořádně popsat, jakou radost cítíme. Nutně jsme potřebovali získat dva body a tvrdě jsme si je vybojovali. Mají pro nás obrovskou cenu," dodal Dubinsky.

Kouč Tortorella: Prospal má zapálení mladíka

Kouč John Tortorella po zápase chválil zejména Prospala a energii, s jakou ve svých 36 letech dokáže strhnout mladší spoluhráče včetně Wojtka Wolského, který mu přihrál na oba góly. "Je do hokeje zapálený jako mladík. Jeho přítomnost v kabině a přístup k tréninku má velmi pozitivní vliv na mladší hráče," uvedl Tortorella.
Český hokejista Bostonu David Krejčí (vlevo) slaví gól do sítě New Yorku Rangers, na který nahrál spoluhráči Nathanu Hortonovi

Rangers se díky výhře bodově dotáhli v tabulce Východní konference na šestý Montreal a zvýšili svůj náskok před devátou Carolinou na čtyři body. Hurricanes však zbývá sehrát v základní části ještě tři zápasy, zatímco Rangers už před sebou mají jen dva.

Útočník David Krejčí přesto věří, že jeho Boston má letos na to, aby se v play off NHL dostal daleko. Mužstvo je podle něj zkušené. "My jsme v NHL porazili úplně každého a můžeme porazit úplně každého. Takže je to nevyzpytatelné. Můžeme jít až do finále Stanley Cupu, anebo skončit v prvním kole," uvedl Krejčí, který s 62 body vede kanadské bodování svého týmu.

V druhém pondělním duelu hráči San Jose rozstříleli Los Angeles 6:1 a zajistili si počtvrté za sebou vítězství v Pacifické divizi, což znamená výhodu domácího prostředí pro první kolo play off. Žraloci rozhodli o svém triumfu v druhé třetině, kterou vyhráli 4:1.

Výsledky NHL

San Jose - Los Angeles 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)
Branky: 2. Pavelski, 9. Vlasic, 23. Wellwood, 26. Boyle, 30. J. Thornton, 40. Setoguchi - 22. Handzuš. Střely na branku: 35:32. Diváci: 17.562.

NY Rangers - Boston 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
Branky: 32. a 39. PROSPAL, 57. Dubinsky, 58. Sauer, 60. Stepan - 16. Paille, 17. Horton (KREJČÍ), 31. Kelly (T. KABERLE). Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.200.