Propad Slavie nezastavil ani nový kouč, hokejové derby ovládla Sparta

20:57
PRAHA - Hokejisté Slavie si v extralize připsali již devátý zápas bez bodového zisku v řadě, když ve 31. kole prohráli pražské derby na ledě Sparty 0:3. Dva góly vstřelil při přesilovkách v úvodu duelu bek Vladimír Eminger, třetí přidal ve třetí části útočník Miroslav Forman. Čisté konto vychytal Filip Novotný.

Zleva Ronald Knot ze Slavie a Marek Ďaloga ze Sparty. foto: ČTK

Sparta si před nejvyšší návštěvou sezony 10.509 diváků připsala v soubojích s hlavním rivalem jubilejní 50. vítězství a přiblížila se v tabulce na dva body za druhý Litvínov.

Poslední tým tabulky vedený novým koučem Gregorem byl od úvodu zápasu pod tlakem. Sparta evidentně toužila odčinit poslední domácí porážku z derby 0:1 ze začátku listopadu a již v první minutě trefil Buchtele tyč. Ve čtvrté minutě už však gólman Furch takové štěstí neměl a puk za jeho záda dostal poprvé Eminger, čímž předčasně vrátil do hry za hákování pykajícího kapitána „sešívaných“ Bednáře.

V šesté minutě zamířil na lavici hanby další hostující hříšník Beňovič a ani ten tam nepobyl po celou dobu menšího trestu - povedenou kombinaci sparťanů zakončoval z kruhu pro vhazování opět Eminger a zvýšil na 2:0. Na konci 16. minuty měla Sparta k dispozici 56 vteřin přesilovky pět na tři poté, co Valach vyhodil kotouč do hlediště, ale kromě velké Pechovy šance, kterou vykryl Furch, si výraznější možnost nevypracovala.

Na začátku druhé třetiny mohl Slavii vrátit do hry Stránský, jenže minul. Sparta byla nadále aktivní a hrálo se především před Furchem, ale při vědomí dvougólového náskoku už se nehnala za dalšími trefami nijak bezhlavě a velmi pečlivě si hlídala zadní vrátka. Příliš šancí tak k vidění nebylo. Ve 35. minutě pálil nebezpečně Pech, Furch vytěsnil jeho ránu vyrážečkou. Poté si přesilovku zahrála i Slavia, ale ta symbolizovala její nepohodu, když se za dvě minuty nedokázala usadit v útočném pásmu.

Brzy po návratu ze šaten ke třetímu dějství se proti pravidlům provinil Bednář, čtveřice jeho spoluhráčů před Furchem však vcelku bez potíží odolala. Přesně po 48 odehraných minutách bylo však při dnešnímu obrazu hry a rozložení sil na ledě již definitivně rozhodnuto, když se tváří v tvář před Furcha dostal Forman a střelou nad vyrážečku uzavřel výsledek na konečných 3:0.

31. kolo hokejové extraligy

HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) Branky a nahrávky: 4. Eminger (J. Hlinka, Polášek), 7. Eminger (Buchtele, J. Hlinka), 48. Forman (Cingel). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Frodl, Charvát. Vyloučení: 2:9. Využití: 2:0. Diváci: 10.509.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) Branky a nahrávky: 23. Pavlík (Petružálek, R. Hanzl) - 7. Ostřížek (L. Čermák, J. Hruška), 25. Burian (Vondráček, Koreis), 57. J. Hruška (Ton, Hanzlík). Rozhodčí: Hodek, Smitka - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 6011 (vyprodáno).

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 3:4 sn (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0) Branky a nahrávky: 13. Filippi (Radivojevič, Lašák), 16. Krenželok (Bulík, Bartek), 36. Filippi (Vampola) - 29. Hrňa (Kreps), 52. Adamský (Polanský), 54. Orsava (Kreps, Hrňa), rozhodující sam. nájezd Orsava. Rozhodčí: Hribik, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7, navíc Vampola (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5964.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Olomouc 6:2 (2:0, 3:1, 1:1) Branky a nahrávky: 13. T. Zohorna (Gregorc, Půhoný), 17. Čutta (Radil, Tybor), 28. Čáslava (Marcinko, Starý), 29. P. Sýkora (Cetkovský, Čutta), 40. P. Sýkora (Cetkovský, Gregorc), 56. Benák (P. Sýkora) - 25. Vyrůbalík (Marosz), 49. Laš (Staněk, Zuzin). Rozhodčí: Hejduk, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 9274.

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) Branky a nahrávky: 36. Bičánek (D. Hruška, Duda), 38. D. Hruška (Balán, Harant) - 28. Pláněk (Šimánek). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 10:7, navíc Vašíček (Hradec Králové) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4129.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) Branky a nahrávky: 15. Svačina (Zíb, Malec), 34. Vandas (M. Hlinka), 42. Szturc (Roman), 60. Szturc (Vandas) - 2. Marušák (Urbanec). Rozhodčí: Hradil, Šír - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8281.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 6:1 (1:1, 2:0, 3:0) Branky a nahrávky: 5. Lev (J. Sýkora), 25. Kratěna (Jeřábek), 33. Bližňák (Kratěna, Mozík), 53. Simon (Jeřábek), 55. Balej (Lev), 60. Schleiss (Johnson, Jeřábek) - 13. Mikulík. Rozhodčí: Homola, T. Horák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 11:15, navíc Hollweg (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6301.