15. prosince 2009 17:37 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Prokletá reklama: Woods a Henry selhali, Federer zatím 'mlčí'

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Roger Federer, Thierry Henry a Tiger Woods. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roger Federer, Thierry Henry a Tiger Woods. | foto: Reprofoto

PRAHA Když ve společnosti Gillette vybírali do reklamy na holící strojky sportovní celebrity, určitě netušili, jaké perné chvíle s nimi zažijí.

David Beckham a po něm trojlístek Tiger Woods, Thierry Henry a Roger Federer. Čtyřlístek sportovců, kteří patří mezi nejlepší jak na sportovním poli, tak co se týče výdělků. Anglický fotbalový idol dostal padáka již před dvěma lety, jaká bude budoucnost golfisty Woodse s fotbalistou Henrym těžko soudit. Slogan "Pro muže to nejlepší" totiž dostává pořádné trhliny.

Henryho ruka.
Henry? Fotbalista, který švindluje a hraje rukou

Dva roky bombarduje televizní diváky (a nejen je) trio Woods, Henry a Federer. Dva ze "tří mušketýrů" si ovšem během několika týdnů notně poškodili pověst.

Zaleťte si do Irska v reprezentačním dresu Thierry Henryho a vězte, že se možná ani nedostanete z terminálu letiště. Útočník je pro ostrovní zemi nepřítelem číslo jedna poté, co Francie postoupila přes Irsko na světový šampionát. Irové totiž překvapivě po domácí porážce 0:1 vyhráli stejným rozdílem v odvětě v Paříži a o postupujícím muselo rozhodnout nastavení.

Ve 109. minutě vstřelil rozhodující branku William Gallas. Na tom by nebylo nic divného, kdyby mu na ni ale nenahrál právě Henry, který si míč na malém vápně zpracoval očividně rukou. Přestože se k ní po utkání přiznal, cejch lháře ze sebe nesmyl. Oprávněná zloba naštěstí pro něj ovšem pomalu utichá.

Woods s dcerou a manželkou.
Woods, otec se zástupem milenek

A tak na jeho místo nastoupil nejbohatší sportovec světa Tiger Woods. Golfista, který v příštím roce jako první sportovec překročí svými výdělky bájnou metu jedné miliardy dolarů, řeší momentálně obří skandál, který začal téměř nevinně před dvěma týdny zprávou o jeho bouračce a hospitalizaci v nemocnici a který vyústil přerušením veleúspěšné sportovní kariéry.

Slavný sportovec však tím jen odjistil nálož, která následně vybuchla. To, že řídil opilý, je na celé kauze to nejmenší zlo. Před nehodou se totiž Woods podle médií pohádal s manželkou, která přišla na jeho nevěry. A že se vzor "slušňáků" v náručí cizích žen skutečně činil. Milenek měl údajně více jak deset a podle bulvárních listů si užíval i s více ženami najednou.

Třiatřicetiletá legenda golfu se sice po celé aféře stáhla do ústraní, její pověst utrpěla. Navíc musel pro záchranu manželství slíbit, že před golfovými turnaji dá přednost rodině, takže jej fanoušci nějakou dobu na zelených greenech neuvidí, což Woodsově mediálnímu obrazu rozhodně neprospěje.

Roger Federer se svou rodinkou.
A Federer? Zatím ticho po pěšině
A v obchodním oddělení Gillette se nyní musí děsit toho, aby se s nějakým sportovním či mimosportovním kouskem nevytasil také Roger Federer. Řada je totiž nyní na něm. Nejúspěšnější tenista všech dob zatím průšvihy šetří, své soukromí si bedlivě hlídá, na kurtech se chová jako vzorný gentleman. Z jednoho ze "tří mušketýrů" se tak pomalu stal "poslední mohykán". Na jak dlouho?

  • 1Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky