Prohru neškodné Ostravy v Olomouci ovlivnila i chybná penalta

19:37
OLOMOUC - Olomoučtí fotbalisté se po výhře 2:0 nad Ostravou vrátili na třetí místo tabulky. Osud utkání výrazně ovlivnila chybně nařízená penalta, z které vstřelil Janotka vedoucí gól. Druhý přidal devět minut před koncem střídající Přikryl, pro kterého to byla premiérová ligová trefa.

Olomouc - Baník Ostrava. foto: ČTK

Ostrava přijela na Hanou se změnami v sestavě a především na pohybu hráčů bylo vidět, že mají více sebevědomí než před týdnem proti Spartě. I proto očekávaný olomoucký nápor nepřišel a domácí si museli vystačit především se střelami zpoza šestnáctky.

Jenže první pokus mezi tyče namířil Šultes až ve 24. minutě, ale nebyl dostatečně přesný. Hosté byli důslední v obranné práci, ovšem v ofenzivě hodně zaostávali, jejich útoky postrádaly překvapení.

Fotbalovou šeď, přinejmenším co se týče šancí před oběma brankami, ukončila až chyba hlavního rozhodčího Příhody. Šultes po souboji s Bolfem před šestnáctkou spadl hluboko do trestného území a sudí nařídil penaltu, z níž dal Janotka v 32. minutě vedoucí gól.

Po sporné penaltě si přiostřilo
Od té chvíli se v soubojích přiostřilo, hra byla často přerušována a hosté se snažili soupeře zaskočit. Jenže první nebezpečnou akci předvedli až po pauze po chybě brankáře Drobisze, který vyboxoval míč k Hušbauerovi a ten ho vracel do opuštěné branky, kde gólmana zastoupil stoper Kučera.

Ostravská snaha však vyústila v otevřenější zadní řadu, za kterou se dostávali domácí stále častěji. A přicházely i šance v podání Doležala, Navrátila nebo Bajera, ovšem pokaždé chyběl důraz při zakončení.

Dvacet minut před koncem Baník zvedl otáčky, dostal se na chvíli do tlaku, ale mnohem větší šanci si vypracoval po brejku na druhé straně Hořava.

Uklidňující druhou domácí trefu přidal v 81. minutě střídající Přikryl.

Ostrava měla největší šanci vzápětí, ale Hušbauer v souboji s brankářem Drobiszem selhal. Hanáci na jaře ještě neinkasovali, zato Baník se dosud neradoval z branky.

19. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 2:0 (1:0)
Branky: 32. Janotka z pen., 81. Přikryl. Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Štěrba. ŽK: Hořava, Škerle, Ordoš - Bolf, Frejlach, Lukeš, Neves. Diváci: 6708.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Šultes (72. Ordoš), Navrátil (61. Přikryl), Doležal (84. Tomeček). Trenér: Psotka.

Ostrava: Daněk - Varadi, Bolf, Neves, Šmejkal - Hušbauer, Marek (64. Greguš) - Šenkeřík, Lukeš, Frejlach - Zeher (60. Fantiš). Trenér: Marko.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...