Produktivitě vládne Duda, brankářům Pöpperle

10:57
PRAHA - Plzeňský útočník Radek Duda ovládá po třetí čtvrtině základní části extraligy produktivitu i tabulku střelců hokejové extraligy. Do čela pořadí se dostal dvaatřicetiletý bouřlivák díky výkonu v nedělním utkání proti Liberci (10:4), v němž si jako první hráč v sezoně připsal pět bodů za dvě branky a tři asistence.

Plzeň - Liberec (Radek Duda) foto: ČTK

Duda předstihl v přímém souboji libereckého kapitána Petra Nedvěda, který zaznamenal dvě asistence. Na kontě má nový lídr ze 39 zápasů 44 bodů za 21 gólů a 23 přihrávek. Čtyřicetiletý Nedvěd kvůli zranění sehrál o tři duely méně a má na kontě stejný počet bodů, skóroval sedmnáctkrát a s 27 asistencemi je nejlepším nahrávačem. Třetí Petr Ton ze Sparty nasbíral v 39 startech 43 bodů (20+23).

Mezi kanonýry se Ton dělí o druhé místo s Petrem Kumstátem z Karlových Varů. V pořadí nahrávačů je druhý o jednu asistenci za Nedvědem Martin Straka z Plzně. Pozice nejproduktivnějšího obránce patří Marku Trončinskému z Liberce, jenž zaznamenal v 37 duelech 20 bodů (5+15).

Nejlepší bilanci účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech mají s 20 kladnými body Duda, Ton a obránce Jan Kolář z Pardubic. Nejhorší je se 13 zápornými body kladenský kapitán Pavel Patera. Nejtrestanější hráč extraligy Petr Kalus má na kontě z 30 zápasů 136 minut.

Brankář Tomáš Pöpperle ze Sparty se raduje z vítězství

Brankářské statistiky ovládá Tomáš Pöpperle ze Sparty. Má nejvyšší úspěšnost zákroků (93,73 procenta), nejnižší průměr (1,96 branky na zápas) a čtyřikrát udržel čisté konto. Druhý je v úspěšnosti zákroků i v průměru gólů na zápas Marek Pinc z Liberce.

Dosavadních 272 zápasů navštívilo 1,288.436 diváků, což je v průměru 4737 na utkání. Zájem o extraligu oproti minulému ročníku, kdy chodilo v základní části na nejvyšší soutěž v průměru 4936 příznivců na utkání, poklesl. Láká nejméně lidí od sezony 2006/07, kdy byl průměr 4394 diváků na utkání.