Proč provokujete? Jste nekorektní, obořil se slovenský kouč na reportéra

14:00
TRNAVA/PRAHA - Že je trenér Ján Kozák velký divoch a hrubián, to už měla tu čest na vlastní kůži poznat nejen řada jeho kolegů, ale i novinářů. Teď to však kouč slovenské reprezentace přehnal. Poté, co po nedělním zápase s Anglií (0:1) jednoznačně shazoval vinu za vyloučení kapitána Martina Škrtela na srbského sudího Milorada Mažiče, i když ho přímo nejmenoval, se ho zeptal reportér, zda se tedy na rozhodčího zlobí. Kozák mu však odvětil nepochopitelnou výtkou „Proč provokujete?“

Ján Kozák se v televizním.rozhovoru po zápase s Anglií opět vyznamenal. foto: Reuters

Drama v Trnavě: Angličané porazili oslabené Slováky gólem z 95. minuty. Slaví i Němci

Slovensko chtělo favorita skupiny na postup na MS 2018 v úvodním duelu zaskočit stejně jako na letošním Euru, kde vybojovalo bod za remízu 0:0.

V 57. minutě však Kozákovy plány naboural Škrtel, který nevybíravě zajel do Kanea a po druhé žluté karty musel jít pod sprchy.

Slováci až do 95. minuty i v oslabení drželi bezbrankovou remízu pak však prostřelil Kozáčika z bezprostřední blízkosti Adam Lallana.

Kozák byl naštvaný především kvůli tomu, že Mažič signalizoval, že nastaví čtyři minuty a záložník Liverpoolu vstřelil jediný gól zápasu až po jejich uplynutí.

„Dostat gól v 95. minutě není pro každé mužstvo příjemný moment. Jsme malá země a nechci o tom dál mluvit... Ale máme fantastické lidi. Kdybychom tak spolu drželi jako dnes na hřišti, bylo by Slovensko krásná země,“ naznačoval Kozák na křivdu ze strany sudích.

Slovensko vs. Anglie - kvalifikace o MS 2018.

Proto se ho reportér Slovenské televize zeptal na to, jestli se kvůli vyloučení Kozáka a gólu z 95. minuty zlobí na rozhodčí.

„Proč provokujete? Řekněte svůj názor. Tohle mi děláte? Je to od vás nekorektní, já to dám do polohy tak, aby to každý pochopil a vy mi dáte takovou otázku. Co je to za způsoby?“ jízlivě se tázal Kozák.

Ten pak ve stejném tónu odpověděl i na otázku, zda bude mít prohra z úvodního duelu vliv na postup na světový šampionát do Ruska.

„Nejsme země, abychom stále postupovali na šampionáty. To si vy myslíte. My budeme dál pracovat jako doteď, budeme se snažit podávat obětavé výkony a hráli za Slovensko srdcem. To budou dělat pod mým vedením,“ dodal trenér, který kdysi sprostě urazil českého kouče Přemysla Bičovského.