Proč Karius ve finále Ligy mistrů chyboval? Měl otřes mozku, ukázalo vyšetření

22:08
Liverpoolský brankář Loris Karius utrpěl ve finále fotbalové Ligy mistrů, v němž se dvěma velkými chybami podepsal pod porážku 1:3 s Realem Madrid, otřes mozku. Ukázalo to vyšetření, kterému se německý gólman podrobil na klinice v Bostonu. Podle lékaře Rosse Zafonteho mohl otřes vyvolat u Kariuse poruchy prostorového vidění.

Zklamaný brankář Liverpoolu Loris Karius. foto: Reuters

Brankář Liverpoolu se v úvodu druhého poločasu za bezbrankového stavu srazil s obráncem Realu Sergiem Ramosem, který ho udeřil loktem do hlavy. Chvíli nato při snaze o rychlé rozehrání hodil míč nepochopitelně na nohu útočníkovi madridského celku Karimu Benzemovi, který otevřel skóre.

Za stavu 1:2 pak Karius nedokázal zastavit střelu Garetha Balea z dálky, která šla přímo na něj. Po zápase se se slzami v očích omlouval fanouškům i spoluhráčům.

Za specialisty v Bostonu poslali Kariuse kluboví lékaři. Gólman momentálně tráví v USA dovolenou.

Ramos ve finále už v prvním poločase vyřadil ze hry největší liverpoolskou hvězdu Muhammada Salaha, kterého v souboji přidržel za ruku a egyptský útočník si při pádu poranil rameno. Ze zápasu musel odstoupit a přijde rovněž o začátek mistrovství světa.