Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Probuzený Messi režíroval postup Argentiny do čtvrtfinále

9:14
CÓRDOBA (ARGENTINA) - Lionel Messi se konečně probudil také v reprezentačním dresu. Dvěma asistencemi v druhém poločase pomohl své Argentině porazit 3:0 Kostariku a postoupit do čtvrtfinále fotbalového mistrovství Jižní Ameriky.

Fotbalisté Argentiny slaví vítězství 3:0 nad Kostarikou a tedy i postup do čtvrtfinále mistrovství Jižní Ameriky foto: ČTK

Nejlepší hráč planety poprvé na šampionátu ukázal, co v něm opravdu vězí. V Barceloně je zvyklý střílet góly, ale tentokrát svou oblíbenou disciplínu přenechal spoluhráčům. A sám je zásoboval přesnými přihrávkami, dostával do smrtících šancí. "Minulost je zapomenuta, šampionát pro nás začíná až teď," připomněl Messi, že se domácí tým v prvních dvou zápasech trápil a dokázal jen remizovat.

Sestřih zápasu Argentiny s Kostarikou:

Messimu svědčilo, že se posunul na pravou stranu stranu, blíž k ostatním ofenzivním osobnostem. "Najednou měl víc prostoru, tahle pozice mu evidentně vyhovovala," uznal argentinský trenér Sergio Batista.

Ofsajdy: 1

fanoušci Argentiny se dočkali úvodní trefy zápasu až při poslední střele prvního poločasu. Sergio Agüera šťastně zvedal ruce nad hlavu. A krátce po přestávce se útočník Atlétika Madrid radoval podruhé.

Do té doby jediný argentinský střelec jihoamerického mistrovství najednou vede tabulku střelců šampionátu. "Vítězství pro nás znamená strašně moc. Bylo jako finále, protože šlo o postup," neskrýval nadšení se Agüero.

Triumf čtrnáctinásobných vítězů Copy Amériky zpečetil krátce po uplynutí hodiny hry Ángel di María z Realu Madrid. "Museli jsme najít sebevědomí jako tým. A Leo Messi ví, jak se s takovými situacemi vypořádat. Tentokrát byl fantastický," chválil svou hvězdu Batista.

Argentinci si nyní počkají na čtvrtfinálového soupeře, kterým bude druhý tým ze skupiny C (Chile, Uruguay nebo Peru). Kostarika musí doufat, že se mezi osmičku nejlepších vejde jako jeden ze dvou týmů na třetích místech.