5. září 2007 20:12 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pro Baník cesta za pohárem končí

Fotbalisté Baníku - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Baníku - ilustrační foto | foto: ČTK

Frýdek- Místek Fotbalisté Baníku Ostrava vypadli z Poháru ČMFS na hřišti Frýdku-Místku, který hraje jen MSFL. Mužstvo, které v tomto ligovém ročníku ještě neokusilo porážku, se muselo sklonit před soupeřem, hrajícím o dvě soutěže níž.

Baník prohrál 0:2 a po Sigmě Olomouc je druhým ligovém klubem, který v poháru končí už ve druhém kole. Ostrava si ve Frýdku-Místku uřízla pěknou ostudu. Tchuř sice v sedmé minutě orazítkoval břevno, pak se ale její hra propadla do podprůměru. Hosté první poločas odchodili, nadšeně hrající soupeř je před pěti tisíci diváky přehrál a návdavkem ještě dvakrát ztrestal.

Nejprve si Bystroň dal v letošním roce už třetí vlastní gól v soutěžním utkání, když ve skluzu smolně do vlastní sítě srazil Fujeríkův centr. Dříve než se Baník vzpamatoval, přišel druhý šok; po standardní situaci se do odraženého míče opřel Němec a Vašek na křížnou střelu nedosáhl. Po přestávce měl sice Baník převahu, ale jediným výsledkem byla tyč, kterou nastřelil Čoupek. Domácí dvakrát odkopli míč z prázdné branky a uhájili překvapivou výhru.

Fotbalisté Sparty Praha si došli pro postup bez větších potíží. Rekordní návštěva více než šesti tisíc diváků v Sokolově viděla výhru obhájce trofeje 5:1. Vedle nejlepšího kanonýra Doška se poprvé po dlouhé přestávce zaviněné zraněním trefil Slepička, svůj vůbec první gól ve sparťanském dresu dal Francouz Sylvestre, parádní střelu vypálil Limberský. I domácí se snažili potěšit plné ochozy, Jiráček i Habai nastřelili tyč a pět minut před koncem snížil střelou z dvanácti metrů Salák na 1:4. Poslední slovo
měl sparťan Kolář, který upravil na konečných 1:5.