Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Pro Arsenal nebyl Reading překážkou, porazil ho 5:2

22:59
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu bezpečně potvrdili roli favorita v ligovém zápase na hřišti posledního týmu tabulky Readingu a nasázeli mu pět gólů. Po výsledku 5:2 se posunuli na páté místo.

Arsenal foto: ČTK

Reprezentační kapitán Tomáš Rosický, vracející se pomalu po půlročním zranění achilovky, do zápasu nezasáhl a zůstal jen na lavičce vítězů.

Kanonádu Arsenalu načal ve 14. minutě Němec Podolski a o další tři góly navýšil náskok londýnského klubu španělský záložník Cazorla, přičemž hattrick završil krátce po poločasové pauze. Reading se pak snažil dvěma brankami zápas zdramatizovat, jenže Walcott rychle vrátil favoritovi tříbrankový náskok.

Arsenal tak vyhrál podruhé z posledních pěti ligových zápasů a odčinil nedávný debakl v Ligovém poháru se soupeřem až ze čtvrté ligy Bradfordem.