Bordeaux - Slavia 2:0. Nejhorší evropský výkon sešívaných, domácí jej potrestali

18:45aktualizováno  21:18
BORDEAUX / PRAHA - Fotbalisté Slavie prohráli v předposledním pátém kole skupiny Evropské ligy v Bordeaux 0:2 a zatím nemohou slavit postup. Francouzský klub, v jehož sestavě chyběl český záložník Jaroslav Plašil, poslal v 49. minutě do vedení Nicolas De Previllé a v závěru nastavení přidal pojistku Jules Koundé.

Konflikt brankáře Bordeaux Benoita Costileho s Peterem Olayinkou ze Slavie. foto: ČTK/AP

Bordeaux - Slavia Praha 2:0 (0:0)

Branka: 51. De Preville, 90+5. Koundé

Bordeaux: Costil – Sabaly, Koundé, Pablo, Palencia – Youssouf (76. Sankhare), Tchouameni, Larager – Kalu (81. Karamoh), Cornelius, De Preville (71. Kamano)

Slavia: Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček, Traoré (46. Sýkora) – Stoch (77. Škoda), Hušbauer, Zmrhal - Matoušek (51. Olayinka)

Slavia utrpěla druhou porážku ve skupině a první po devíti soutěžních zápasech. I tak zůstala na druhém místě tabulky o dva body před Kodaní, která podlehla 0:1 v Petrohradu. Červenobílým tak za 14 dní doma stačí k postupu proti ruskému klubu uhrát bod a v případě remízy Kodaně s Bordeaux si mohou dovolit i prohrát.

Na tři roky starý stadion s kapacitou přes 42 tisíc míst dorazilo jen několik tisícovek diváků. Slávističtí fanoušci měli kvůli disciplinárnímu trestu za výtržnosti v Kodani zákaz vstupu, v hledišti však mohli být čestní hosté pražského klubu a dostali se do něj patrně i další příznivci, jelikož bylo v průběhu zápasu často slyšet povzbuzování vršovického týmu.

Do základní sestavy Slavie se po měsíci vrátil útočník Matoušek. Bordeaux o víkendu přivítá ve francouzské lize Paris St. Germain a trenér Bedouet udělal oproti poslednímu duelu hned sedm změn v zahajovací jedenáctce. Jen na lavičce Girondins zůstal Čech Plašil.

Jan Matoušek bojuje o prostor se svým soupeřem.
Fotbalisté Bordeaux se snaží chytit střelce branky June Koundého.

Slávisté příliš nezachytili vstup do utkání a v prvních 30 minutách měli navrch domácí, kteří si za tu dobu vytvořili více šancí než při zářijové porážce 0:1 v úvodním vzájemném duelu v Edenu.

V sedmé minutě Youssoufovu střelu z přímého kopu vyškrábl hostující brankář Kolář. V 27. minutě měli Pražané štěstí, že Corneliusovi chyběl před odkrytou brankou k míči krok a poté Youssoufův volej vyrazil Kolář.

Až poté zahrozili i slávisté. Zřejmě nejaktivnější hostující hráč Stoch však nejprve pálil nad a pak po centru na zadní tyč jeho pokus zablokoval skluzem obránce.

Čtyři minuty po přestávce otevřel dvanáctý celek francouzské ligy skóre. Kalu rozehrál přímý kop po zemi, míč nečekaně prošel vápnem až k De Prévillemu a ten křížnou střelou k zadní tyči překonal Koláře.

Hostující kouč Trpišovský poslal na trávník Olayinku místo Matouška. Pražané po hodině hry trochu přidali a v 68. minutě hlavičkoval Souček kousek vedle. V 79. minutě měl největší šanci hostů střídající Sýkora, jehož střelu v ideální pozici zablokoval obránce.

Na druhé straně v 83. minutě ještě udržel při Sankharého gólové šanci slávistické naděje brankář Kolář. Bordeaux přidalo pojistku až v páté minutě nastavení, kdy nejprve Karamoh po kličce brankáři trefil tyč, ale poté už se prosadil Koundé. Pražané ve Francii inkasovali více branek než v celém předchozím průběhu skupiny.