17. srpna 2017 8:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Přišel, viděl, zvítězil. Kämpf v přípravě na NHL ovládl výběh do skokanského můstku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
David Kämpf v dresu Pirátů Chomutov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Kämpf v dresu Pirátů Chomutov. | foto: piratichomutov.cz

HARRACHOV Davidu Kämpfovi se daří, na co sáhne. Nejprve si ho vybralo Chicago, o jehož dres se popere v zářijovém kempu, a o víkendu v premiéře nočního běhu na Red Bull 400 se svou přítelkyní ovládl smíšenou štafetu v běhu doskočištěm skokanského můstku v Harrachově.

Dvě stě třicet metrů dlouhý kopec vyběhli jako jediní v čase pod dvě minuty a se suverénním dvacetisekundovým náskokem smíšenou štafetu ovládli.

„V Harrachově jsem byl poprvé, viděli jsme na internertu, že se pořádá štafeta dvojic, tak jsme to přišli zkusit. Přítelkyně se hned chtěla přihlásit, tak jsem s tím souhlasil. Jsme rádi, že jsme sem přijeli, byl to skvělý zážitek a je super, že jsme si tady mohli takhle hezky zazávodit,“ řekl serveru Lidovky.cz Kämpf.

Davide, jaké to bylo vyběhnout si můstek v Harrachově jako trénink před kempem NHL?
Na fotkách to nevypadalo tak hrozně, když jsme sem přijeli, tak jsme docela koukali a říkali si, co tady vůbec děláme. Ale nakonec to tak strašný nebylo, od půlky kopce už se to dalo odběhnout. Bral jsem to i trošku jako večerní trénink.

Lukáš Kvapil a David Kämpf slaví jeden ze sedmi gólů v síti Finska.
David Kämpf oslavuje vstřelenou branku.

Jak se vůbec na Chicago a možnost si zahrát v NHL těšíte?
Chicago má obrovské jméno, těším se na ten kemp moc. Sám nevím, jak to bude vypadat a uvidím, jestli dostanu šanci v hlavním týmu, nebo ne. Jdu tam určitě s cílem si zahrát NHL, jinak by nemělo cenu tam jezdit.

Věříte si, že se propracujete do hlavního týmu hned v úvodní sezoně?
Chci hrát NHL a udělám proto všechno. Připravuju se stejně jako před každou sezonou, nemá smysl dělat něco jinak jen proto, že jedu na kemp NHL.

V Chicagu budete mít hned čtyři české spoluhráče. Už jste od nich něco vyzvídal?
Bavíme se o Chicagu hlavně s Honzou Ruttou, který tam jde se mnou z Chomutova. Navíc jsem se po sezoně bavil s Michalem Kempným a ten mi říkal, že je tam skvělá organizace, jedna z nejlepších v NHL.

  • 0Diskuse
Najdete na Lidovky.cz