Příbram vybouchla v poháru. Od druholigového Hradce dostala pět gólů

19:24
PŘÍBRAM - Fotbalisté Příbrami vypadli v osmifinále poháru po domácím debaklu 1:5 s druholigovým Hradcem Králové. Středočeši mezi 73. a 78. minutou inkasovali tři góly a nepotvrdili úvodní venkovní vítězství 1:0. Do čtvrtfinále MOL Cupu postoupila i Olomouc, která v odvetě na svém hřišti remizovala 2:2 s dalším týmem z nejvyšší soutěže Jihlavou. První utkání Sigma vyhrála 1:0.

Zklamaní fotbalisté Příbrami. foto: ČTK

Hradec u Litavky začal výborně a už ve druhé minutě šel do vedení po individuální akci Zorvana. Příbramského Divíška pak od vlastní branky zachránila tyčka a jeho spoluhráč Tregler v poslední minutě první půle po rohu vyrovnal.

Druhý poločas však svěřenci Pavla Tobiáše absolutně nezvládli. V 73. minutě nejprve vrátil „Votrokům“ vedení z penalty Mareš, na něhož bleskově navázali Vlkanova a střídající Shejbal. V poslední minutě ještě příbramskou potupu dokonal další náhradník Súkenník.

Olomouc díky Vašíčkovi vstřelila ve 14. minutě úvodní gól, ale Batioja záhy vyrovnal a po půlhodině hry otočil skóre Vaculík z pokutového kopu. Vyrovnat mohl krátce před pauzou Halenár, jehož tvrdou ránu zastavilo břevno.

Hanáci se rozhodujícího gólu dočkali díky tečované střele Housky z 66. minuty a v závěru už postupový výsledek udrželi.

Odvetné utkání osmifinále MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR

1. FK Příbram - FC Hradec Králové 1:5 (1:1)

Branky: 45. Tregler - 2. Zorvan, 73. P. Mareš z pen., 75. Vlkanova, 78. Shejbal, 90. Súkenník. Rozhodčí: Jech - Kříž, Kožár. První zápas: 1:0, postoupil Hradec.

Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 2:2 (1:2)

Branky: 14. Vašíček, 66. Houska - 16. Batioja, 31. Vaculík z pen. Rozhodčí: Nenadál - J. Paták, Antoníček. První zápas: 1:0, postoupila Olomouc.