Příbram porazila Opavu 3:1 a bodovala poprvé po třech prohrách

20:31aktualizováno  20:33
Příbram - Fotbalisté Příbrami zvítězili v předehrávce 27. ligového kola v souboji nováčků soutěže nad Opavou 3:1 a ve druhém zápase po příchodu trenéra Romana Nádvorníka poprvé bodovali. Domácí poslal před pauzou do vedení Ruslan Mingazov a v 53. minutě přidal pojistku Antonín Fantiš. Hosté sice snížili vlastním gólem Oliviera Kingueho, ale vzápětí zamířil do vlastní sítě i opavský Matěj Helebrand. Příbram vyhrála po třech porážkách za sebou a z třináctého místa tabulky ztrácí na jedenácté Slezany už jen bod.

Zleva příbramští Antonín Fantiš a Jan Matoušek se radují z gólu. foto: ČTK

Domácí byli v úvodu agresivnější, aktivnější a dynamičtější, i když se dlouho jen zastřelovali. Matoušek pálil po uličce od uzdraveného Rezka mimo, Fantišova rána v 19. minutě byla zblokovaná a také další střelecké pokusy byly vesměs neúspěšné.

Hosté sice nesázeli jen na defenzivu, ale prohrávali souboj o střed hřiště a při několika standardních situacích si nepočínali dostatečně přesně. V 36. minutě jim pak rozhodčí v úniku chybně odpískali ofsajd.

Příbram měla navrch ve všech statistických údajích a před poločasem se i dostala do vedení. Nový posadil centr z přímého kopu přesně na hlavu jednoho z nejmenších hráčů na trávníku Mingazova a ten poslal míč do sítě po levé ruce opavského gólmana.

1. FK Příbram - SFC Opava 3:1 (1:0)

Branky: 42. Mingazov, 53. Fantiš, 58. vlastní Helebrand - 57. vlastní Kingue. Rozhodčí: Královec - I. Nádvorník - Hájek. ŽK: Kingue - Jurečka, Zapalač. Diváci: 2132.

Domácí vedení namotivovalo a hned po změně stran dál mířili za cennou výhrou. V 52. minutě sice mylně rozhodčí kvůli ofsajdu ještě Mingazovovi druhý gól neuznali, ale hned při další akci našel turkmenský záložník Fantiše a příbramský kapitán zvýšil.

Chvíli nato padly v rozmezí dvou minut dva vlastní góly. Nejprve si v 57. minutě hostující roh srazil do vlastní sítě Kingue, ale v 59. minutě domácím znovu vrátil dvoubrankové vedení střelou do vlastní sítě opavský Helebrand.

Zbytek zápasu přinesl atraktivní podívanou i šance, ale už bez gólů. Další Fantišův zásah nebyl uznán kvůli ofsajdu, dělovku Helebranda zase vytěsnil domácí brankář Kočí.