Záchranářské boje: Příbram stále poslední, naděje svitla Hradci, Brno je v klidu

17:14aktualizováno  19:14
PŘÍBRAM - Fotbalisté Příbrami prohráli doma s Brnem 2:3 a znovu si pohoršili v boji o záchranu v první lize. I po 28. kole zůstanou na posledním místě tabulky, když na místa záchrany ztrácí dva body, ale čtrnáctá Jihlava má zápas k dobru. Naopak Brno se sobotní výhrou definitivně zachránilo. Hradec pod novým trenérem Karlem Havlíčkem vybojoval domácí výhru 2:1 nad Slováckem a udržel naději na setrvání v nejvyšší soutěži.

Zklamaní hráči Příbrami po konci utkání s Brnem. foto: ČTK

Příbram přitom vedla gólem Tomáše Pilíka z přímého kopu, ale brněnský kapitán Pavel Zavadil rovněž z přímého kopu srovnal a po změně stran rozhodli po brejku Milan Lutonský a Jakub Řezníček. Domácí už jen snížili Pavlem Pilíkem.

28. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Zbrojovka Brno 2:3 (1:1)

Branky: 19. T. Pilík, 90. P. Pilík - 38. Zavadil, 67. Lutonský, 76. Řezníček. Rozhodčí: Franěk - Nádvorník, Paták. Bez ŽK. Diváci: 2128.

Slovan Liberec - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 47. Breite - 90.+4 Mehanovič. Rozhodčí: Orel - Myška, Melichar. ŽK: Souček, Dúbravka - Masopust, V. Kubista, Zelený, Trávník, Mehanovič. Diváci: 5400.

Fastav Zlín - Vysočina Jihlava 0:3 (0:1)

Branky: 63. a 80. Ikaunieks, 45. vlastní Hubáček. Rozhodčí: Zelinka - Urban, Vlček. ŽK: Pazdera, Holík, Hubáček (všichni Zlín). Diváci: 3373.

FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)

Branky: 3. z pen. a 50. Pázler - 48. Navrátil. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Antoníček. ŽK: Schwarz, Žondra, Ottmar - Břečka, Šumulikoski, Šimko, Daníček. Diváci: 3022.

Příbram nutně potřebovala vyhrát, a tak byla od začátku hodně aktivní. První velkou šanci měl v 8. minutě Tregler, který byl po přihrávce Suchana zcela sám ve vápně, ale branku přestřelil. Následně si hostující gólman Melichárek poradil se střelami Linharta a Rezka z úhlu.

V 19. minutě už ale šla Příbram do vedení. Tomáš Pilík opět potvrdil svou výbornou kopací techniku a trefil se z přímého kopu z 19 metrů. Melichárek si sice na míč sáhl, ale z branky ho nedostal. Pro Pilíka to byl už třetí gól z přímého kopu v této sezoně. Celkem se trefil osmkrát, což je spolu s teplickým Martinem Fillem nejvíce z ligových záložníků.

Brno začalo zlobit až po půlhodině hry. Nejprve pálil z dálky nad Sedlák, ale pak už srovnal kapitán Zavadil. Stejně jako Pilík se prosadil z přímého kopu, na rozdíl od něj ale nestřílel přes zeď, ale na stranu gólmana. Na tvrdou střelu k tyči však gólman Hruška zareagovat nestihl.

Krátce na to Zavadil zahrával další přímý kop, tentokráte Hruška sice s obtížemi, ale přeci jen míč ze šibenice vyškrábl.

Po změně stran Příbram tlačila, ale bez pořádné šance. Naopak v 67. minutě dostal hostující Lutonský ideální přihrávku do běhu, zasekávačkou se zbavil obránce a technickou střelou poslal Brno do vedení.

O chvíli později pak Lutonský znovu unikl po pravé straně, ještě přihrál Řezníčkovi a ten střelou do odkryté branky definitivně rozhodl. Jako příbramský rodák Řezníček svůj gól neslavil.

Brno mohlo přidat ještě čtvrtý gól, ale střelu Jablonského vykopl z prázdné branky Divíšek a hned z protiútoku domácí alespoň snížili gólem Pavla Pilíka. Víc už ale Příbram nestihla a za týden může sestoupit, pokud prohraje v Jihlavě.