Příbram a Karviná se udržely v první lize, Jihlavě a Brnu zbyly oči pro pláč

20:30
PRAHA - Fotbalisté Příbrami a Karviné si zajistili v baráži záchranu ve Fortuna lize. Příbram doma v odvetě remizovala s Brnem 0:0, která ji po výsledku 3:3 na hřišti soupeře stačila k udržení v lize. Karviná pak díky vyrovnání Michala Faška remizovala 1:1 v Jihlavě, což jí po domácí výhře 2:1 zajistilo záchranu.

Fotbalisté Příbrami se radují ze záchrany v první lize. foto: ČTK

Evropskou ligu si zahraje Mladá Boleslav, v přímém souboji vyhrála v Ostravě

Příbram čeká druhá sezona mezi elitou po sobě, Brno si naopak podruhé za sebou zahraje o soutěž níž.

V opatrné odvetě měli v první půli navrch domácí, ani jednu ze tří možností ale neproměnili.

Brno se začalo tlačit dopředu až po změně stran, stoprocentní šanci si však vytvořit nedokázalo. Hostům v závěru nepomohli ani fanoušci, kteří kvůli pyrotechnice vhozené na hřiště utkání dvakrát přerušili.

Vysočina nevyšla odplata za loňský rok

Vysočinu dnes poslal ve 14. minutě do vedení Lukáš Zoubele, v 70. minutě ale vyrovnal střídající Michal Faško.

Jihlavě nevyšla odplata za poslední kolo minulého ročníku, kdy doma v přímém souboji o udržení v první lize prohrála s Karvinou 0:2 a sestoupila.

Slezany, které před koncem sezony převzal a nakonec zachránil zkušený trenér František Straka, čeká čtvrtá sezona mezi elitou po sobě.

Baráž o účast v první lize - odvetné utkání:

Vysočina Jihlava - MFK Karviná 1:1 (1:0)
Branky:
14. Zoubele - 70. Faško. Rozhodčí: Nenadál - Kubr, Flimmel. ŽK: Klíma, Vejmola - Pastornický, Bukata, Krivák, Smrž, Dramé, Wágner. Diváci: 3150. První zápas: 1:2, udržela se Karviná.
Jihlava: Vejmola - Breda, Chlumecký, Tijani, Novotný - Vaculík (78. Jawo) - Petr (73. Preisler), Šulc, Zoubele, Javůrek (85. Vedral) - Klíma.
Karviná: Pastornický - Putyera, Krivák, Rundič, Čolič - Smrž, Bukata (60. Faško) - Lingr (88. Dramé), Budínský, Guba (66. Ba Loua) - Wágner.

1. FK Příbram - Zbrojovka Brno 0:0
Rozhodčí:
Ardeleanu - Moláček, Myška. ŽK: Květ, Kočí - Šumbera, Magera, Eismann. První zápas 3:3, udržela se Příbram.
Příbram: Kočí - Nový, Kodr, Tregler, Antwi - Květ (69. Jablonský), Soldát - Polidar (74. Keita), Rezek, Matoušek (90.+2 Chaluš) - Fantiš.
Brno: Floder - Sukup, Šural, Kryštůfek, Eismann - Štepanovský (83. Zikl), Bariš, Růsek, Šumbera (78. Vintr) - Škoda (30. Přichystal) - Magera.