Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Přiblížil se Čech pozici jedničky v Arsenalu? Proti Chelsea chytil dvě penalty

12:00
dublin - Brankář Petr Čech v přípravě proti svému bývalému klubu Chelsea pomohl fotbalistům Arsenalu dvěma chycenými penaltami k vítězství. Ve středu v Dublinu první pokutový kop zlikvidoval ještě v normální hrací době, ve které utkání skončilo 1:1, druhý pak chytil v rozstřelu, v němž Kanonýři vyhráli 6:5.

Petr Čech 18. července 2018 během přípravného duelu. foto: Reprofoto

Zelený trávník, zelení hráči. Plíseň přinutila trávníkáře k činu

Čecha už v páté minutě překonal hlavou nikým nebráněný Rüdiger a deset minut nato dostala Chelsea šabnci zvýšit vedení z penalty po faulu Bellerína, ale bývalý český reprezentant si s nevýrazným pokusem Moraty poradil.

Před přestávkou pak Čech udržel Arsenal ve hře skvělým zákrokem proti pokusu Hudsona-Odoie.

Petr Čech u moře.
Petr Čech právě inkasuje jednu z branek.

Když se sedmnáct vteřin před koncem o vyrovnání postaral Lacazette, zamířilo utkání do penaltového rozstřelu.

V něm se žádný ze střelců nemýlil až do šesté série, kdy Čech zlikvidoval střelu Loftuse-Cheeka a Iwobi následně rozhodl o vítězství Arsenalu.

Juventus bez Ronalda porazil hvězdy MLS

Utkání hvězd fotbalové MLS stejně jako před rokem musel po remíze 1:1 v normální hrací době rozhodnout penaltový rozstřel.

V něm si Juventus bez hvězdné posily Cristiana Ronalda s výběrem zámořské soutěže v Atlantě poradil 5:3.

První gól zápasu dal v 21. minutě hostující Andrea Favilli. O vyrovnání se k radosti rekordní návštěvy 72.317 diváků však takřka vzápětí postaral hráč domácího celku Atlanta United Josef Martínez.

Venezuelský fotbalista potvrdil pozici nejlepšího střelce MLS, kde v probíhající sezoně dal už 24 branek a tři ho dělí od ligového rekordu.

Cristiano Ronaldo zdraví fanoušky Juventusu.

V dalším průběhu už branka nepadla a zatímco střelci Juventusu se v penaltovém rozstřelu ani jednou nemýlili, za domácí ve čtvrté sérii trefil Bradley Wright-Phillips tyč a Mattia De Sciglio poté rozhodl.

Výběr MLS tak navázal na loňskou remízu 1:1 a následnou prohru v rozstřelu s Realem Madrid.

Oba celky se v Atlantě musely obejít bez největších hvězd.

Zatímco Ronaldo se po mistrovství světa a příchodu z Realu Madrid připravuje v Itálii, z výběru MLS se kvůli únavě omluvil druhý nejlepší střelec ligy a bývalý hráč Juventusu Zlatan Ibrahimovic z Los Angeles Galaxy.