Zlín zvládl nájezdy s Libercem. Kometa zvládla prodloužení se Spartou, Třinec se i nadále trápí

Zlín nakonec přehrál Liberec na samostatné nájezdy foto: ČTK

Aktualizováno
Praha - Odložené 12. kolo hokejové extraligy připravilo tři souboje poutající pozornost. Sparta neustále dotahovala v Brně, ale nakonec ji v prodloužení srazila hezká akce Petera Muellera. Mladá Boleslav porazila v přímém souboji o druhé místo Třinec, jemuž nepomohly ani nové kanadské posily. V atraktivní přetahované dokázaly Pardubice i díky dvěma gólům beka Ďalogy získat body ve Varech.
  19:53aktualizováno  21:01

Vyhrály také České Budějovice, které v dramatu proti Litvínovu dlouho držely pevné vedení, nakonec se o něj ještě musely strachovat.

Výkon večera zaznamenal brněnský útočník Peter Mueller, jenž na dva góly nahrál a ten poslední sám zařídil perfektní akcí v prodloužení.

Plzeň - Hradec Králové 1:4

Hradec se dokázal oklepat ze dvou nepodařených zápasů proti Spartě, kde byl sice velice vyrovnaným soupeřem, ale nedával góly. Napravil to proti Plzni. Na vítězství se dvěma góly podílel kanadský zadák Jeremy Blain. Zápas otevřel krásnou tečí hostující Smoleňák, na něj navázal právě Blain. Třetí gól přidal z úniku Zachar a z přesilovky na konci druhé třetiny zvýšil na 4:0 opět zámořský bek. Za domácí mírnil porážku Suchý.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 47. F. Suchý (P. Straka, Eberle) - 4. Smoleňák (V. Růžička ml., Orsava), 11. Blain (Kelly Klíma), 26. Zachar (Koukal), 37. Blain (Lev, Orsava). Rozhodčí: Mrkva, Micka - J. Svoboda, Špringl. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Sestavy: Plzeň: Frodl (41. Pavlát) - Vráblík, L. Kaňák, Stříteský, V. Lang, Jiříček, Budík, Kvasnička - Gulaš, Kodýtek, M. Lang - Eberle, F. Suchý, P. Straka - Pour, F. Přikryl, Rob - Malát, Slanina. Trenér: Čihák.

Hradec Králové: Mazanec - Blain, Nedomlel, Pilař, F. Pavlík, Šalda, Čáp, Gaspar - Orsava, Koukal, Kevin Klíma - Kelly Klíma, V. Růžička ml., J. Sklenář - Smoleňák, Cingel, Perret - Lev, Morong, Zachar. Trenér: V. Růžička st.

Radost libereckých hokejistů po druhé brance do sítě Zlína.

Zlín - Liberec 4:3N

Zlínští konečně zvedli hlavu a zabrali. Gól dali jako první a ačkoliv zápas otočili hostující Gríger s Kolmannem, nadále vzdorovali. Ve třetí třetině brankami Novotného a Noska z přesilovek si vzali vedení zpátky, Liberci zajistil bod minutu před koncem z další početní výhody Bulíř. Domácí ještě museli přežít hostující přesilovku v prodloužení, ale ani tam brankář Huf neinkasoval. V nájezdech pak pustil jen pokus Lence, naopak Köhler s Okálem proměnili a ukončili sérii tří proher.

PSG Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Fořt (D. Nosek), 49. M. Novotný (Fryšara), 53. D. Nosek, rozhodující sam. nájezd Okál. - 31. Gríger (Průžek), 46. Kolmann (Birner), 59. Bulíř (J. Vlach, Birner). Rozhodčí: Kika, Pilný - Bryška, Lederer. Vyloučení: 5:4, navíc Birner (Liberec) 10 min. Využití: 2:1. Bez diváků.

Sestavy: Zlín: Huf - Řezníček, Gazda, Žižka, Ferenc, M. Novotný, D. Nosek, Suhrada - Kubiš, Fořt, Vopelka - Köhler, Honejsek, Dufek - Okál, Herman, Šlahař - Sebera, P. Sedláček, Fryšara. Trenér: R. Svoboda.

Liberec: J. Pavelka - Knot, Kolmann, T. Hanousek, Rosandič, Štibingr, Derner, Kunst - Lenc, A. Musil, Birner - Gríger, Bulíř, Průžek - R. Pavlík, P. Jelínek, J. Vlach - D. Špaček, A. Najman, J. Šír. Trenér: P. Augusta.

Radost českobudějovických hráčů pod brance do sítě Litvínova.

České Budějovice - Litvínov 4:3

Domácí měli výborný vstup do utkání. Pýcha poslal rychle Budějovice do vedení, ve druhé třetině zvyšoval hezkou ranou pod horní tyč Prokeš. V polovině zápasu snížil z přečíslení Zdráhal. Dvoubrankový náskok vrátil Motoru Allen. Hostům dal v 53. minutě ještě naději prvním gólem v extralize Fronek, to už byl Litvínov lepší. Avšak nakonec musel odvolat brankáře Godlu a Vydarený zaznamenal čtvrtou trefu. V posledních vteřinách ještě korigoval skóre čerstvý člen klubu ligových kanonýrů litvínovský František Lukeš.

Madeta Motor České Budějovice - HC Verva Litvínov 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Pýcha (M. Forman, R. Přikryl), 24. Prokeš (Jonák, Vydarený), 32. Allen (Karabáček, M. Toman), 60. Vydarený - 28. P. Zdráhal (Irving, Jarůšek), 54. Fronk (V. Hübl), 60. F. Lukeš (Demel, Balinskis). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Axman, Kis. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Bez diváků.

Sestavy: České Budějovice: Čiliak - Plášil, Vydarený, Slováček, J. Suchánek, Allen, Pýcha - Jonák, Prokeš, Christov - Z. Doležal, D. Voženílek, M. Forman - Karabáček, M. Toman, Holec - P. Novák, R. Přikryl, M. Beránek - Ville. Trenér: Prospal.

Litvínov: Godla - Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Štich, Demel, D. Kolář - P. Zdráhal, Žejdl, Jarůšek - Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš - Petružálek, M. Hanzl, M. Látal - Fronk, Helt, Zygmunt. Trenér: Országh.

Souboj před brankou Mladé Boleslavi.

Mladá Boleslav - Třinec 3:2

Hodně vyhocený zápas, v němž padlo šestnáct trestů. Domácím zajistil v přesilovce vedení produktivní Oscar Flynn v 11. minutě, jenže už za 31 vteřin vyrovnal Ondřej Kovařčík. Za další dvě minuty využil hostující přesilovky Martin Růžička. Do kabin se šlo po první části za stavu 2:2 po dělové ráně boleslavského zadáka Pláňka. Poslední gól neklidného duelu vstřelil ve 35. minutě Najman. Třinci nepomohly ani posily, ani závěrečený nápor, v němž málem vyrovnal. Boleslav náskok udržela a posunula se právě před Třinec na druhé místo extraligy.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Flynn (O. Najman, Hrbas), 20. Pláněk (D. Šťastný), 35. O. Najman (Claireaux, Cienciala) - 11. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Dravecký), 13. Martin Růžička (P. Vrána, Hrňa). Rozhodčí: Pešina, Sýkora - Pešek, Malý. Vyloučení: 8:8, navíc D. Musil (Třinec) 10 min. Využití: 1:1. Bez diváků.

Sestavy: Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Hrbas, Pláněk, Moravec, Šidlík, Klikorka - Alderson, Bičevskis, J. Strnad - D. Šťastný, Cienciala, Lunter - Claireaux, A. Zbořil, Jääskeläinen - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: R. Rulík a P. Patera.

Třinec: Kacetl - M. Doudera, Gernát, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Leier - Rodewald, Marcinko, Hrehorčák - Hrňa, Peterek, Dravecký - Kurovský. Trenér: Varaďa.

Hráči Pardubic se radují z prvního gólu, který dal Jan Mandát (druhý zleva).

Karlovy Vary - Pardubice 4:5

Předpokládal se tvrdý boj a to se také stalo. Kralovali brankáři, hostující Branislav Konrád musel k vítězství svého týmu předvést 28 zákroků. Jeho spoluhráč Tomeček otevřel zápas ve 14. minutě. V polovině utkání srovnal za domácí Nicolas Werbik, ale vzápětí na jeho trefu zareagoval Dujsík. Třetí třetina nabídla urputný bezbrankový boj. Hanáci proto po dvou prohrách opět berou tři body.

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Černoch (Kohout, Koblasa), 35. T. Mikúš, 44. Vondráček (M. Rohan), 51. T. Mikúš (Pulpán, L. Zábranský ml.) - 6. Mandát (R. Kousal, Nakládal), 17. Ďaloga (R. Kousal, Vála), 25. Ďaloga (Poulíček, Blümel), 36. Camara (O. Roman), 58. O. Roman (Blümel). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Brejcha, Kajínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Bez diváků.

Sestavy: Karlovy Vary: A. Horák - Šenkeřík, M. Rohan, Weinhold, Graňák, L. Zábranský ml., Pulpán, D. Mikyska - Flek, D. Kaše, T. Rachůnek - O. Beránek, T. Mikúš, Lauko - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.

Pardubice: Kantor - Nakládal, Ďaloga, Holland, J. Mikuš, Hrádek, J. Kolář, Vála - Kusý, Poulíček, Mandát - Camara, O. Roman, Anděl - Blümel, R. Kousal, Paulovič - Koffer, O. Rohlík, Pochobradský. Trenér: R. Král.

Hráči Olomouce se radují z prvního gólu.

Vítkovice - Olomouc 1:2

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Werbik (Dočekal, Fridrich) - 14. V. Tomeček (Ostřížek), 32. Dujsík (M. Tomajko, Gřeš). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Gebauer, Rampír. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Bez diváků.

Sestavy: Vítkovice: Dolejš - R. Polák, Pyrochta, Galvinš, Gewiese, L. Kovář, Koch, od 21. navíc R. Černý - Lakatoš, J. Hruška, Svačina - Schleiss, Dej, L. Krenželok - M. Kalus, J. Mikyska, Mallet - Fridrich, Werbik, Dočekal. Trenér: Holaň.

Olomouc: Konrád - Dujsík, Švrček, Škůrek, Vyrůbalík, Ondrušek, A. Rutar, Valenta - Kucsera, Nahodil, J. Káňa II - V. Tomeček, Kolouch, Ostřížek - Bambula, Mácha, Burian - M. Tomajko, Handl, Gřeš. Trenéři: Moták a J. Tomajko.

Souboj o kotouč mezi sparťanským hráčem a jeho soupeřem z Brna.

Brno - Sparta 4:3P

To byl šlágr kola se spoustou dramatických okamžiků. Už na začátku zápasu dostal trest do konce utkání nejtvrdší hráč extraligy Gulaši, ale Kometa dlouhé oslabení přežila. Na konci první části neproměnil trestné střílení Mueller, v poslední minutě však dal domácím vedení Klepiš v přesilovce. V úvodu druhé periody nedal penaltu ani sparťan Tomášek. Ve třetí části padlo pět gólů. Sparťané stahovali dvougólové vedení Brna, vyrovnat se povedlo až Řepíky z dorážky v 58. minutě. Kometa nakonec brala dva body, když domácí Peter Mueller získal v pásmu Sparty puk, objel pásmo, udělal kličku a překonal debutujícího Saláka v brance Pražanů.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 4:3 v prodl. (1:0, 0:0, 2:3 - 1:0)

Branka a nahrávky: 20. Klepiš (Mueller, Zaťovič), 45. P. Holík (Zámorský, Mueller), 49. Klepiš (O. Němec, F. Král), 61. Mueller (P. Holík, Zaťovič) - 46. Dvořáček (M. Sukeľ, Piskáček), 50. Košťálek (Pech, Buchtele), 58. Řepík (R. Horák, Košťálek). Rozhodčí: Hodek, Lacina - Špůr, Klouček. Vyloučení: 4:6, navíc Gulaši 5 min. a do konce utkání, Zaťovič (oba Brno) 10 min. Využití: 2:1. Bez diváků.

Sestavy: Brno: Vejmelka - Zámorský, F. Král, O. Němec, Mlčák, S. Svozil, Gulaši - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Valský, Klepiš, Vincour - Plášek, V. Němec, L. Horký - D. Bondra, F. Dvořák, T. Šoustal - Kusko. Trenér: L. Zábranský st.

Sparta: Salák - Košťálek, Piskáček, Němeček, Poizl, Kalina, Jurčina - Řepík, R. Horák, Sobotka - Tomášek, M. Sukeľ, Rousek - Říčka, Pech, Buchtele - Šmerha, D. Vitouch, Zikmund - Dvořáček. Trenéři: Hořava a Jandač.