Přestupové zemětřesení Liverpool nakoplo: novic Suarez skóroval

23:30
LIVERPOOL - Dokonalou premiéru v dresu Liverpoolu má za sebou uruguayský kanonýr Luis Suárez. Do utkání 25. kola anglické fotbalové ligy se Stoke naskočil až jako střídající hráč, přesto se hned po 15 minutách na hřišti gólem podílel na výhře 2:0. Liverpool zvítězil potřetí za sebou a pokaždé s čistým kontem.

Radost fotbalistů Liverpoolu foto: Reuters

Soupeř pražské Sparty v Evropské lize v poslední den přestupního období udělal zemětřesení ve svém útoku, když pustil hvězdného Fernanda Torrese (více čtěte zde) do Chelsea a místo něj přivedl Luise Suáreze a Andyho Carrolla. Anglický hráč dnes ještě nebyl připraven nastoupit, zatímco Suárez se posadil alespoň na lavičku náhradníků.

Sestava Liverpoolu

Reina - G. Johnson, Škrtel, Agger, Kyrgiakos, Kelly - Lucas - Meireles (75. Shelvey), Gerrard, Aurelio (63. Suárez) - Kuijt.

Odtamtud sledoval, jak Portugalec Raúl Meireles svým třetím gólem z posledních čtyř zápasů posílá Liverpool do vedení. Prosadil se po závaru před brankou, když se k němu odrazil míč po ráně Stevena Gerrarda. V 63. minutě pak nastal čas pro Suáreze. Bývalému hráči Ajaxu stačila pouhá čtvrthodina, aby potvrdil své kanonýrské schopnosti. Gólem na 2:0 definitivně rozhodl. Stoke tak čeká na výhru na Anfield Road již 48 zápasů.

Výsledky 25. kola PL

Birmingham - Manchester City 2:2 (23. Žigič, 77. Gardner z pen. - 5. Tévez, 41. Kolarov), Blackburn - Tottenham 0:1 (4. Crouch), Blackpool - West Ham United 1:3 (42. Adam - 24. a 44. Obinna, 37. Keane), Bolton - Wolverhampton 1:0 (90. Sturridge), Fulham - Newcastle 1:0 (67. Duff), Liverpool - Stoke 2:0 (47. Meireles, 79. Suárez).

Také v dalších dnešních zápasech se uplatnily čerstvé posily. Daniel Sturridge v prvním utkání po příchodu na hostování z Chelsea zajistil Boltonu vítězství 1:0 nad Wolverhamptonem. Svůj první gól v novém dresu vstřelil až v poslední minutě.

Mezi střelce se zapsal i Robbie Keane, který přišel pomoci West Hamu v boji o záchranu. Gólem pomohl k výhře 3:1 nad Blackpoolem. Dvakrát se za vítěze trefil Obinna, která v nedělním pohárovém utkání dal dokonce hattrick.

Posledních sedm minut za West Ham odehrál i Radoslav Kováč. Zahrál si také Martin Jiránek, který v obraně pomohl Birminghamu k remíze 2:2 s favorizovaným Manchesterem City.