Přestřelku v Chomutově 6:7 zvládla Slavia nájezdech

20:53aktualizováno  21:41
Hokejisté Slavie vyhráli v 6. kole extraligy na ledě Chomutova a stále si drží jako jediní v soutěži neporazitelnost. Piráti proti lídrovi dokázali vynutit prodloužení, přestože už prohrávali 1:4 a 2:5, ale v rozstřelu rozhodl ve prospěch Pražanů Lukáš Krenželok. Díky trefě Lukáš Pulpána 23 sekund před koncem třetí třetina ale Chomutov se Slavií vůbec poprvé v nejvyšší soutěži bodoval.

Klhůfek slaví gól do sítě Chomutova. foto: Reuters

V první třetině bylo k vidění pět gólů, z toho čtyři v síti Pirátů. Na třech z nich se podepsal domácí brankář Hanuljak. První branka padla už po 45 sekundách hry, když Kolařík první střelou utkání chomutovského brankáře prostřelil. Už za 25 vteřin bylo vyrovnáno. Divíšek stál na správném místě a bekhendem poslal kotouč do odkryté branky.

Do vedení opět poslal Slavii v sedmé minutě Sklenář, když Hanuljak neudržel nahození Růžičky a slávistický útočník měl snadnou úlohu. Na 3:1 zvýšil Klhůfek, který téměř z nulového úhlu trefil do mezeru mezi Hanuljakem a tyčkou. Ve 13. minutě se radovali hosté znovu, když měl Hanuljaki zakrytý výhled a přesně zamířil Štich. Hanuljaka vystřídal Řehoř a předvedl se v 19. minutě, kdy zlikvidoval samostatný únik Růžičky.

V druhé třetině ve 33. minutě snížil na 2:4 svým prvním gólem v dresu Pirátů Bartečko, když se prosadil z dorážky. Ale přesně za minutu, Řehoř neudržel Tomicovu střelu a Bednář zavěsil do prázdné branky. Domácí se ale nevzdali a dokázali vyrovnat. Nejdříve 12 minut před koncem třetí třetiny se prosadil Balej, když ve vzduchu tečoval Račukovu střelu od modré čáry. V 54. minutě se prosadil opět Balej a za 85 sekund vyrovnal Kubinčák.

Jenže za dalších 22 vteřin opět vedla Slavia, když se trefil přesnou střelou k tyči Skokan. Domácí ale v čase 59:37 znovu smazali ztrátu, když v přesilovce umocněné power play skóroval od modré čáry Pulpánovi. Prodloužení nerozhodlo a v rozstřelu rozhodl Krenželok.

Piráti Chomutov - HC Slavia Praha 6:7SN

Branky a nahrávky: 2. Divíšek (D. Hruška, Kubinčák), 33. Bartečko (Balej, Jaroslav Svoboda), 48. Balej (Račuk, Lakos), 54. Balej (Jaroslav Svoboda), 55. Kubinčák (Divíšek), 60. Pulpán (D. Hruška) - 1. Kolařík (Bednář), 7. Sklenář (V. Růžička ml., Štich), 11. Klhůfek (Žejdl), 13. Štich (Kadlec, Žejdl), 34. Bednář (Jelínek, Wharton), 56. Skokan (Krenželok, Micka), rozhodující sam. nájezd Krenželok. Rozhodčí: Šindler, Turčan - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3122. Třetiny: 1:4, 1:1, 4:1 - 0:0.

Chomutov: Hanuljak (13. Řehoř) - Lakos, Malec, Šulák, Pulpán, Kučný, Bartejs, Mazanec - Balej, Bartečko, Jaroslav Svoboda - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Sikora, Šagát - Kaše, Kämpf, Račuk.

Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton - Bednář, Jelínek, Tomica - Krenželok, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Klhůfek, Poletín - Micka, Skokan, T. Doležal.

Sparta přejela Třinec 8:3, Ton dal hattrick v první třetině

Sparty porazila Třinec 8:3. K vítězství Pražanů přispěl nejvíce zkušený útočník Petr Ton, který již během první třetiny zaznamenal hattrick a navrch přidal asistenci. Úvodní gól zápasu přitom vstřelil již po sedmi vteřinách, čímž si připsal nejrychlejší trefu sezony. V dresu poražených dal všechny tři góly forvard Martin Adamský.

Domácí spustili očekávané ofenzivní manévry bleskově po zahajovacím buly. Hlinka vybídl ke skórování kanonýra Tona a ten nezaváhal. Již v páté minutě lovil hostující gólman Hrubec kotouč ze sítě znovu a opět se tak stalo po zakončení Tona, který zužitkoval přesilovku za prohřešek Bonka. Už 24 vteřin poté však přibrzdil euforii domácích Adamský.

Hra se poté trochu zklidnila a vyrovnala. V 19. minutě ale vrátil Spartě dvougólové vedení kapitán Rolinek a výrazným krokem k další tříbodové výhře před svými diváky bylo pak uzavření hattricku Tona 21 sekund před přestávkou.

Od druhého dějství naskočil do třineckého brankoviště Konrád místo Hrubce a chvíli se zdálo, že by se Slezané mohli ještě poprat o body. Zvláště poté, co ve 25. minutě snížil Adamský. Jenže sparťané v rozmezí necelých čtyř minut v polovině duelu odskočili zásluhou přesilovkových zásahů Kumstáta s Hlinkou na 6:2. Za hosty zkorigoval skóre Adamský a také on završil hattrick.

Když hned po 85 vteřinách třetí části ukončil jakékoliv myšlenky Ocelářů na zvrat v signalizované početní výhodě Přibyl, začalo oboustranně útočné představení, v němž oba celky bavily bezstarostným hokejem. Ve 43. minutě mohl další svou trefu přidat Ton, jehož v úniku zahákoval Martin Růžička. Konrád ale Tonovu oblíbenou fintu se zakončením bekhendovým blafákem dobře prokoukl.

Přes dalších několik slibných příležitostí se skóre změnilo až v 51. minutě zásluhou Pechova gólu na 8:3 a halou se poprvé nesl pokřik "deset, deset". I přes dvě početní výhody už se ale domácí znovu netrefili. Trestné střílení měli 47 vteřin před závěrem k dispozici i hosté, Polanský však nezamířil přesně.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 8:3

Branky a nahrávky: 1. P. Ton (J. Hlinka, Rolinek), 5. P. Ton (Pilař, Piskáček), 19. Rolinek (P. Ton, Piskáček), 20. P. Ton (J. Hlinka), 29. Kumstát (Kubát, Krejčík), 33. J. Hlinka (Rolinek), 42. Přibyl (Piskáček, I. Rachůnek), 51. Pech (Kumstát) - 5. Adamský (Polanský), 25. Adamský (Roth, Polanský), 38. Adamský (Polanský). Rozhodčí: Kalivoda, Homola - Charvát, Frodl. Vyloučení: 1:7. Využití: 3:0. Diváci: 5814. Třetiny: 4:1, 2:2, 2:0.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Krejčík, Švrček, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Klimek - T. Rachůnek, Simon, I. Rachůnek - Pacovský, Přibyl, Buchtele.

Třinec: Hrubec (21. Konrád) - Hrabal, Linhart, Galvas, Roth, Roupec, Zíb, Krejčí - Martin Růžička, Bonk, Rákos - Gorškov, Polanský, Adamský - Zagrapan, Peterek, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer.

Vary pod novým koučem bodovaly

Plzeň porazila Karlovy Vary 4:3 po samostatných nájezdech. V zajímavém západočeském derby potvrdila Škoda svoji převahu nad Energiíí na domácím ledě, když vyhrála poosmé z posledních devíti utkání. Plzni zajistil výhru v rozstřelu Tomáš Vlasák. Hosté prohráli popáté za sebou, ale nový trenér Karel Mlejnek na ledě mistra získal alespoň bod.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 4:3SN

Branky a nahrávky: 6. Lev (Dvořák), 40. Kašpařík (Kratěna, Martin Straka), 59. Duda (Pletka, Kašpařík), rozhodující sam. nájezd Vlasák - 10. Koblasa (M. Látal, Roman Vlach), 39. Kytnár (Zaťovič), 60. R. Hruška (Bičánek, Gulaši). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Ondráček, Komárek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5435. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 0:0.

Plzeň: Mensator - Slovák, Jiří Hanzlík, Mozík, J. Jeřábek, Dan Růžička, Frolo - Duda, Martin Straka, Pletka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - J. Sýkora, T. Sýkora, Vlček - Dvořák, Lev, Schleiss.

Karlovy Vary: Závorka - Grman, Bičánek, Šmach, Drtina, Parýzek, Gulaši - Hovorka, R. Hruška, Zaťovič - M. Látal, Roman Vlach, Koblasa - Zucker, Kverka ml., Dlouhý - Flek, Balán, Kytnár.

Další páteční výsledky 6. kola extraligy

PSG Zlín - HC Kometa Brno 4:3SN (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0) Branky a nahrávky: 15. F. Čech (Honejsek), 24. Honejsek (Holík, Urbanec), 28. Okál (Marušák, Melenovský), rozhodující Honejsek - 41. Jenyš (Čermák), 44. Němec (Kováčik), 56. Žižka (T. Svoboda). Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. Diváci: 4500.
Zlín: Štůrala - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Kubiš - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Okál, Melenovský, Köhler.
Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Jan Hanzlík, D. Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Jenyš, Čermák, J. Káňa II - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Dočekal, Koreis, Burian - Křivohlávek, Němec, Holec.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 2:3SN (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 20. L. Květoň (Šimánek), 54. Vydarený (Frühauf, Šimánek) - 14. Černý (Chaloupka, Jurčík), 33. Ručinský (Hübl), rozhodující sam. nájezd Hanzl. Rozhodčí: Jeřábek, Wagner - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 4146.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Jank, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, Suja - Kudrna, Knotek, Šimánek - L. Květoň, Tvrdík, Škoda - Švihálek, Červený, Rousek.
Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka, Pavlík, Kousalík - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Piroš, Rapáč, Ručinský - Černý, R. Pšurný, Jurčík.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) Branky a nahrávky: 47. Bulíř (Čakajík) - 15. Dalecký (Havlíček), 34. Kuchler (T. Kaberle, Dalecký), 48. Tenkrát (T. Kaberle, Patera). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:9, navíc Výtisk (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4351.
Liberec: Schwarz - Hunkes, Derner, Voráček, Čakajík, Výtisk, Kolmann, J. Říha - Pospíšil, Nedvěd, Valský - Bartek, Filippi, Bulíř - Jass, Vampola, Bulík - Zacha, Dušek, Víšek.
Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, P. Hořava, Bunda - Tenkrát, Patera, Eberle - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Havlíček - Strnad, Lukáč, Bajaruns.

HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:5P (2:1, 2:3, 1:1 - 1:0) Branky a nahrávky: 3. Huna (Svačina, Roman), 10. Szturc (Húževka), 22. R. Stehlík (Valčák), 24. Kucsera (Huna, Kolouch), 45. Svačina (Roman), 64. J. Káňa (Barinka, Valčák) - 9. Kousal (Radil, Ďaloga), 23. P. Sýkora, 27. Radil (Starý), 35. Kolář (T. Nosek, T. Zohorna), 49. Kousal (Starý). Rozhodčí: Mikula, Šír - Bryška, Lučan. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3800.
Vítkovice: Šindelář - L. Kovář, R. Stehlík, Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka - Szturc, Húževka, Strapáč - J. Káňa, Burger, Valčák - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Kolouch, Kucsera.
Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp - P. Sýkora, Marha, Somík - Kolář, T. Nosek, T. Zohorna - Radil, Kousal, Starý - J. Veselý, Číp. Tybor.